Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 28 Ocak 2019 | Alt Haberler, Geyve, Gündem, Manşet, Sür Manşet, Videolar, Yaşam

Dereköy’de Evleri ve Demiryolunu Çamur Bastı..

Dereköyde evleri ve tren yolunu çamur bastı..!

Geyve’ye bağlı Dereköy Mahallesinde heyelan nedeni ile Değirmen deresi taştı. Taşan çamur, ağaç parçaları evleri ve demir yolunu çamur altında bıraktı..

Geyve’ye bağlı Dereköy Mahallesinde dün akşam saatlerinde Mahalleye 4 kilometre mesafede meydana gelen heyelan Mahallenin içinden geçen Değirmen deresinin taşmasına neden oldu. Heyelan nedeni ile düşen toprak ve ağaç parçaları Dereköy Mahallesinde bulunan hızlı tren yolunun üzerinde menfezi tıkama sonucu Hızlı Tren yolunu ve dere kenarında bulunan evleri su bastı. Güvenlik gerekçesi ile dere kanarında bulunan evler boşaltılırken, dün gece İstanbul-Ankara, Ankara İstanbul Hızlı tren yolu da bir süre ulaşıma kapandı. Sakarya Büyükşehir Belediyesi SASKİ ekiplerinin iş makineleri ile yaklaşık 8 saat süren çalışması sonucu, dereden gelen ağaçlarla ve çamurla tıkanan hızlı tren yolu menfezi temizlendi. Heyelan nedeni ile taşan Değirmen dere de iş makineleri ile çalışmalar devam ederken, evlerini çamur basan vatandaşlarda kendi çabaları ile evlerindeki tahliye edip temizleme çalışmasına başladılar.

Evi çamur basan Hüseyin Tez, geçtiğimiz gün akşam Saat:16.00 sıralarında heyelan nedeni ile Mahallelerinin içinden geçen Değirmen derenin taştığını, taşma sonucunda evinin birinci katının su ve çamurla dolduğunu ifade ederek;

“Heyelan nedeni ile evimin yanında bulunan hızlı tren yolu menfezi tıkandı. Menfez tıkanınca çamur ve su evlerimize doldu. Ekipler dün akşamdan bu sabah Saat.06.00 kadar çalışıp menfezi temizlediler. Bizde evimize giren çamurları temizleyeceğiz” dedi.

Dereköy Mahalle Muhtarı Süleyman Ortaç, dağdaki heyelan nedeni ile Değirmen dereden gelen toprak ve ağaçların demir yolunun menfezini tıkadığını ifade ederek “Dün akşamdan bu yana menfezi açmak için uğraşıyoruz. Sabah 06.00 da açabildik. Evleri ve arazileri su bastı tek tük zarar var. Demir yolunun altında derenin temizleme çalışmaları şu an devam ediyor. Demir yolu bir süre ulaşıma kapandı. Şu an tahliye ve derenin temizleme çalışmaları devam ediyor” dedi.

AFAD ekipleri ise heyelanın bulunduğu bölgede incelme yaptı.

(KAYNAK:PAMUKOVAHALK.COM)

2341 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle