Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 10 Mayıs 2019 | Alt Haberler, Gündem, Manşet, Sür Manşet, Videolar, Yaşam

Defineciler Heykeli Bırakarak Kaçtılar

Soruşturma başlatıldı

Pamukova İlçesinde kaçak kazı yapan defineciler tarafından Roma Dönemine ait olduğu belirlenen bir heykel bulundu. Definecilerin taşıyamadıkları heykeli bırakarak kaçtıkları belirlenirken müze yetkilileri heykeli teslim aldı.

KÖYLÜLER FARK ETTİ

Edinilen bilgilere göre, Pamukova İlçesi Akçakaya Mahallesinde kaçak kazı yapan defineciler tarafından Roma dönemine ait 1 metre 50 santimetre uzunluğunda ve kafası olmayan bir heykel bulundu. İddialara göre heykeli taşıyamayan defineciler, taşıyabildikleri şeyleri alarak olay yerinden uzaklaştı. Dağlık alanda açılan kaçak kazı alanını hayvan otlatan köylülerin fark etmesi sonucu olay Jandarma’ya bildirildi.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Dağlık alandaki kazı alanına giden köylüler, burada çok sayıda heykel ve sütun buldu. Buldukları malzemeleri traktörle köy konağına getiren köylüler burada Jandarma eşliğinde kaçak kazı sırasında ortaya çıkartılan ve olay yerinde bırakılan heykel ve bulguları Müze Müdürlüğü yetkililerine teslim etti. Jandarma ve Polis konuyla ilgili olarak soruşturma başlatırken kaçak kazıyı yapan kişi ya da kişilerin yakalanması için soruşturma başlatıldı.

Pamukovasosyalmedya.com

6928 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle