Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 18 Haziran 2011 | Manşet

 

Sakarya Dağcılık Şenliği Taraklı’da yapıldı

Sakarya’nın doğal ve kültürel zenginliklerini Türkiye’deki doğaseverlere tanıtmak amacıyla düzenlenen şenlik 03 – 05 Haziran 2011 tarihleri arasında Taraklı’da yapıldı

Sakarya’nın doğal ve kültürel zenginliklerini Türkiye’deki doğaseverlere tanıtmak amacıyla düzenlenen şenlik 03 – 05 Haziran 2011 tarihleri arasında Taraklı Karagöl Yaylasından başlayarak Acelle, Sultanpınar, Sulucaova, Karapınar, Çiçekli ve Davlumbaz Yaylaları geçilerek Sülüklügöl Milli Parkına ulaşılmasıyla tamamlandı.

Türkiye’nin çeşitli illerinden gelen 41 doğasever, Kent Meydanında bulaşarak Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından sağlanan araçlarla Taraklı İlçesine hareket ettiler. Hıdırlık Tepesinde kamp kuran katılımcılar ertesi gün geleneksel şehir mimarisinin güzel örnekleriyle dolu Taraklı İlçesini gezdikten sonra Karagöl Yaylasına hareket ederek toplamda 48 km sürecek olan yürüyüşlerine başladılar. 8 saatlik 1. Gün yürüyüşünün sonunda Karapınar Yaylasında kamp kuran şenlik ekibi ikram edilen yöresel yemekleri yediler. 2. Gün erkenden yola devam edildi. Doğaseverler içinde Çiçekli ve Davlumbaz yaylarının bulunduğu, görsel açıdan oldukça zengin bir doğa güzergahını takip ederek yürüyüşü Sülüklügöl Milli Parkında tamamlamış oldular.

Şenlikle ilgili olarak Sakarya Dağcılar Topluluğu Başkanı Kenan HAZAR “Sakarya’da ilk defa düzenlenen şenliğe katılım beklediğimiz düzeyde oldu. Katılımcı arkadaşların seçilen güzergâhı beğenmiş olmaları bizleri memnun etti. Bu organizasyonda bize destek veren Sakarya Büyükşehir Belediyesi Başkanı Zeki TOÇOĞLU, Taraklı Belediyesi Başkanı Tacettin ÖZKAHRAMAN’a ve Karaul Markete teşekkürlerimizi sunuyoruz.” dedi.

3139 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle