Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 28 Ekim 2018 | Alt Haberler, Geyve, Gündem, üst Haberler, Yaşam

Cumhuriyet; İstiklal ve İstikbalimizin Ortak Paydasıdır

Cumhuriyet; İstiklal ve İstikbalimizin Ortak Paydasıdır

Bugün geçmişi insanlık tarihiyle başlayan yüce milletimize kendisini kendi iradesiyle yönetmesini sağlayan Cumhuriyetimizin, 95. yıl dönümüne ulaşmanın engin mutluluğunu yaşıyoruz.

Aziz Milletimizin karakterine en uygun yönetim şekli olan Cumhuriyet; 1876 yılında I. Meşrutiyet’in ilanıyla başlayan sürecin ardından, 29 Ekim 1923’te özgürlük ve bağımsızlığından asırlar boyunca taviz vermemiş, hak ve adaletin temsilcisi olmuş Necip Milletimizin siyasi yapısını tamamlamıştır.

İstiklal ve İstikbalimizin ortak paydası olan Cumhuriyet, aynı ülkeyi paylaşan, aynı topraklar için canını feda eden, aynı havayı soluyan bu vatanın evlatlarını ilelebet bir arada tutacaktır. Millet olarak karşımıza çıkan problemleri aşmak için her zaman ihtiyacımız olan husus birlik ve beraberlik duygusudur. Bu duyguyu güçlü tuttuğumuz sürece aşamayacağımız sorun ve engel yoktur. Tarihimiz bunun örnekleri ile doludur.

Ülkemiz, Cumhuriyet tarihimizin en güçlü dönemini yaşadığı bu günlerde, 95 yıldır devam eden ve özellikle son yıllarda daha da ivme kazanan ekonomik, toplumsal ve siyasal dönüşümleri ve kalkınma hamlelerini başarıyla hayata geçirerek demokrasisini de aynı ölçüde büyük bir olgunluk seviyesine ulaştırmıştır.

Son yıllarda yapılan anayasa değişiklikleri ile Cumhuriyetimizin başı olan Cumhurbaşkanımızın doğrudan halk tarafından seçilmesi sağlanarak Cumhuriyet sistemimiz ideal ve son halini almıştır.

Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin 95. yıl dönümünde, Türkiye Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, dava arkadaşlarını ve aziz şehitlerimizi minnet ve şükranla anıyor; başta Geyveli hemşehrilerimiz olmak üzere tüm milletimizin Cumhuriyet Bayramını kutluyorum.

358 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle