Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 30 Ekim 2013 | Alt Haberler, Fotoğraflar, Geyve, Manşet, Yaşam

Cumhuriyet Bayramı Coşkulu Kutlandı…

 

cumhuriyet bayramı.29Geyve İlçesinde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı 90. yıl Kutlama Programı, İlçe Kaymakamı İdris Akbıyık’ın Kutlamaları Makamında kabul etmesi ile başladı. İlçeProtokol Üyeleri, Kaymakam İdris Akbıyık’ı tek tek kutladı. Tebrikat programında konuklara çay – kurabiye – çikolata ikram edildi.

Cumhuriyet Meydanındaki kutlama programını Geyve A.L. öğretmenleri Türkan Yürek ve Bülent Sayak sundu.Program, Kaymakam İdris Akbıyık, Garnizon Komutanı Lütfü Varol, Belediye Başkanı Murat Kaya’nın Öğrencilerin ve törene katılan vatandaşların Bayramlarını kutlamaları ile başladı. Törene katılanlar birlikte Saygı Duruşunda bulundu ve Öğretmen Gizra Beste Eliküçük yönetiminde İstiklal Marşını söyledi.

Günün Anlam ve Önemini belirten konuşmayı; İlçe Kaymakamı İdris Akbıyık, Cumhuriyetçilik İlkesi ile ilgili konuşmayı; Geyve A.L. Öğrencisi Gökhan Kaplan yaptı.

A.S.M.L. Öğrencisi Esra Çelik “29 Ekim Cumhuriyet Bayramı” şiirini, METEM Öğrencisi Onur Günaydı “Cumhuriyet ” şiirini, A.F.B.A.L. Öğrencisi Yaren Ertürk “Akdenize Doğru” şiirini okudu.

İlçe genelinde; Cumhuriyet, Cumhriyetin Kazanımları, Atatürk ve Cumhuriyet konularında; İlkokullarda Resim, Ortaokullarda Şiir ve liselerde kompozisyon, Cumhuriyet koşusunda derece alan öğrencilerin ödülleri dağıtıldı.

Geyve Yerel Kültür Derneği Halkoyunları Ekibi  ve HEM Halkoyunları Ekibi “Geyve Yöresi Oyunları”nı sundu. Şehit Recep Demir Ortaokulu Oyun Ekipleri “Çiftetelli” ve “Roman Oyunları” sundu.

Kutlama Programı, Törene katılan öğrencilerin  ve kurumların katıldığı tören geçişi ile sona erdi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Namık Cihan. Geyvemedya.com

3934 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı… için 1 yorum

  1. muttalip dedi ki:

    Cumhuriyet Bayramının 90.yılı coşkuyla kutlandı fakat her yıl yaşanan kargaşa bu yılda aynı idi . Öğrenciler bayram kutlamaya geliyorlar ne yazık ki gösterilerin hiç birisini izlemeden sadece geçiş törenine katılıp bayram yapmış oluyorlar. Bayramda yapılan birçok gösteriden mahrum kalıyorlar. Bayramı sadece protokol ve bazı vatandaşlar izliyor. Geyve’ye öncelikle tören alanı gerekir, bunun yanı sıra her okul bayram etkinliklerini kendi okulunda kutlamalı . Okullardan temsili öğrenci grupları meydanda bayramı kutlar böylece problem çözülür . Yetkililer her halde bir çözüm yolu bulurlar.

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle