Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 11 Mart 2018 | Alt Haberler, Gündem, Manşet, Sakarya, Siyaset, Sür Manşet, Videolar

Cumhurbaşkanı Erdoğan Sakarya’da Huzur Buldu

Yine huzur buldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan partisinin 6. Olağan İl Kongresine katılmak için Sakarya’ya geldi. Erdoğan kongrenin yapılacağı salonun dışında bekleyen kalabalığa hitap ettikten sonra salona girdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan salonun dışında bekleyen binlere seslenerek “2019 yılı kırılma noktası olacak. Mart ayında yerel seçimler Kasım ayında ise Cumhurbaşkanlığı seçimlerine hazır olun. Allahın izniyle bu iki seçimle Türkiye yeni bir döneme geçiyor. Altyapısı hazır. İşte karşımda sizler’ demesi üzerine. Meydanı dolduran vatandaşlar hep bir ağızdan ‘Dik dur eğilme’ sloganı attı.

İNLERİNDE BOĞUYORUZ

Sloganın üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bugüne kadar eğildiğimizi gördünüz mü? Biz sadece rabbimin huzurunda eğiliriz. Hiçbir gücün önünde biz eğilmedik. İşte Afrin’deyiz. Niye oradayız? O teröristlere ne dedik;.Dedik ki; ‘Rahat durun. Durmazsanız sizi deliklerinizde, inlerinizde boğarız’ dedik. Boğduk mu? Boğuyoruz. Afrin’de öğleden sonra son durumu aldım. 3 bin 300 terörist etkisiz hale getirilmiştir. 4-5 kilometre kaldı Afrin’e giriyoruz.” Dedi.

ONLAR ÖLÜ DEĞİL

2 bin m2’lik alanı nasıl gerçek sahiplerine teslim ettiysek, kalan bölümü de edeceğiz diye sözlerine devam eden Erdoğan, “Biz işgalci değiliz, biz sadece ülkemize yan bakan teröristlerin peşindeyiz. Şimdi yine Afrin’de sadece bize yan bakan o teröristleri kovalıyoruz. Allah yolunda öldürülenlere ölü demeyin, onlar diriler. Onlar bizi dinliyor. Onlar peygamberler peygamberine komşu oldu” sözleriyle, şehitlik mertebesinin önemini vurguladı.

KİMSENİN BEKÇİLİĞİNİ YAPMADIK

“Biz bugüne kadar soytarıların, alçakların teröristlerin bekçiliğini yapmadık” diyen Erdoğan, üyesi olduğumuz NATO’ya seslendi; “Onlara bekçilik yapanları iyi biliyoruz. Ey NATO sen ne zaman bizim yanımızda olacaksın? Biz senin yanında değimliyiz? Afganistan’a çağırdın geldik, Somali’ye çağırdın geldik, Balkanlara çağırdın geldik. Biz sözümüzde durduk, sen niye durmuyorsun? Ne yaparlarsa yapsınlar biz dik durmaya, dürüst olmaya devam edeceğiz” dedi.

RABİA’NIN ANLAMI

Sakaryalılar’a seslenen Erdoğan, “Bir olacağız, iri olacağız, diri olacağınız, kardeş olacağız, hep birlikte Türkiye olacağız. Birbirimizi Allah için seveceğiz. Makam, mevki, rütbe değil. Unutmayın her an ölümle beraber yaşayacağız” şeklinde konuştu.

ALNINI KARIŞLARIZ

Erdoğan konuşmasında Rabia işareti yaparak, “Rabia işaretini terörist işareti olarak algılayanlar var. Rabia işaretinin anlamı nedir? Rabia işaretinin içinde neler var? Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlettir. Türkiye’nin yüzölçümü 780 bin metre karedir. Kimse bunun üzerinde hesap yapmasın. Yapanında alnını karışlarız. Bu devleti kimseye böldürtmeyiz. Ezanımıza dil uzatanların dilini keseriz” dedi.

SEÇİME HAZIRMISINIZ?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, meydanı dolduran vatandaşlara seslenerek, “2019 Mart seçimlerine hazır mısınız?” diye sordu. Kadınlara seslenen Erdoğan; “Kapı kapı dolaşmaya hazır mısınız?” dedi. Yaptıkları hizmetleri sıralayan Erdoğan, “Yavuz Sultan Selim köprüsü muhteşem, Osman Gazi Köprüsü muhteşem, boğazın altında Marmaray muhteşem, Avrasya Tüneli muhteşem. Muassır medeniyetler üstüne çıkmak öyle lafla olmuyor bay kemal” diyerek, CHP lideri Kılıçdaroğlu’na da göndermede bulundu.

Erdoğan, “Bununla da kalmadık Türkiye’nin dört bir yanında yüksek hızlı tren, şehir hastaneleri. Benim vatandaşın her şeye layık” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasını Rabia işareti yaparak, “Beraber yürüdük biz bu yollarda” şarkısını Sakaryalılarla birlikte söyleyerek tamamladı.

Üretmeye devam edeceğiz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan partisinin il kongresinde konuştu. Erdoğan, Sakarya’ya vaat edilen Bin yataklı hastane ve ikinci üniversitenin hayata geçirileceğinin sözünü verdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin il kongresinde partililere yönelik yaptığı konuşmada Sakarya’nın 16 yıldır Adalet ve Kalkınma Partisi’nin en güçlü destekçisi olduğunu söyleyerek sözlerine başladı.

REKOR OY BEKLİYORUM

Sakarya’nın yüzde 68 gibi bir oyla Cumhurbaşkanlığı sistemine ‘evet’ dediğini de hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Geleceğe sahip çıkan tüm Sakaryalı kardeşlerimize şükranlarımı sunuyorum. İnşallah 2019 seçimlerinde de yine aynı iradeyi bekliyorum” diyerek, “Sakarya rekor oya hazır mıyız?’ diye sordu? Sakarya’nın bu yolda hiçbir zaman kendisini yalnız bırakmadığını da söyleyen Erdoğan; “Yüreklerimizi bir birimize kenetliyor, yol arkadaşlığımızı güçlendiriyoruz” dedi.

ÇALMADIK KAPI BIRAKMAYIN

‘Hamd olsun bizde yenilendik, güçlendik, tazelendik’ sözleriyle konuşmasına devam eden Erdoğan; “İl kongremiz Sakarya’mız için hayırlara vesile olmasını diliyorum. Vazife üstlenen tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Bugün görevi devralan arkadaşlarıma minnettarlığımı iletiyorum. Sizden güçlü bir ses bekliyorum duymayan kalmasın. Ana kademe, kadınlar, gençler ‘ 2019 için kapı kapı dolaşmaya hazır mısınız?’ Çalışmak bizden, netice Allah’tandır. Biz seferden sorumluyuz, zafer Allah’tan. Ulaşılmadık seçmen, kapısı çalınmadık hane bırakmaksızın çalışmak, vatandaşımızın gönlünü kazanmaktır. AK Parti tıpkı Fatih Sultan Mehmet gibi zaferlerini arttırdıkça tevazuunu da büyütmüş bir partidir. İşte o yüzden bir olacak, diri olacak, kardeş olacak hep birlikte Türkiye olacağız.”

SAKARYA’YA 19 TRİLYONLUK HİZMET

2019 Sakarya da son 15 yılda 19 katrilyonluk yatırım yaptıklarını da ileri süren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Laf ola beri gele değil. İcraat, icraat. Eğitimde 2009 yeni derslik inşa ettik, 9 bin 400 yatak kapasiteli yüksek öğretim yurdu kazandırdık, Pamukova’da 250 kişilik bir yurt açıyoruz, 100 bin öğrencisi ile Türkiye’nin en büyük üniversitelerinden birine sahip olan Sakarya’mıza 2. bir devlet üniversitesi daha kuruyoruz. Sporda 28 bin kapasiteli bir stadyumu armağan ettik, sağlıkta 15 yılda 43 adet tesisi sizlerin hizmetine sunduk. 200 yataklı Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi’nin, yanında 7 sağlık tesisinin inşaatı devam ediyor. Bunların dışında 1000 yataklı Şehir Hastanesi inşası için çalışmalarımız devam ediyor. Sakarya’da 7 bin 400 toplu konut projesini hayata geçirdik. 2002 yılına kadar Sakarya’ya 133 km bölünmüş yol yapılmıştı. Biz 15 yılda 211 km bölünmüş yol inşaat ettik” dedi.

HIZLI TREN

Ankara İstanbul yüksek hızlı tren projesinin sadece Ankara ve İstanbul’un değil, Sakarya’nın da en önemli projelerinden biri olduğunu da ileri süren Erdoğan, “Sakarya’ya hızlı tren fabrikasını kurmakta bize nasip oldu. Bu fabrika metro ve hızlı tren üretiyor” ifadelerine yer verdi.

KARASU LİMANI VE DEMİRYOLU

Sakarya sanayisi için çok kritik bir proje olan Karasu Limanı’nın biten kesimlerini hizmete açıldığını ve kalan kısmının ise birkaç ay içerisinde hizmete gireceğini de müjdeleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Adapazarı’nı, Karasu Limanı’na bağlayacak demiryolu projesi çalışmalarının da devam ettiğini ve demiryolunun 2021 yılında biteceğini söyledi.

NOTU SANDIKTA VERECEK

Cumhurbaşkanı Erdoğan ayrıca Karasu’ya dev bir yatırım daha geleceğini belirterek, “BMC Karasuya geliyor. Burası savaş ve savunma sanayinde önemli bir merkez olacak. Son 15 yılda Sakarya’da 1,2 katrilyon tarımsal destek verdik. Verdiğimiz bu hizmetleri vatandaşlarımız unutmayacak. Vatandaşımız herkesin notunu seçim sandığı önüne geldiğinde verecek. Bizim görevimiz o zamana kadar çalışmak. Bu salonda olan dava arkadaşlarıma güveniyorum” sözleriyle konuşmasını yine ‘Beraber yürüdük biz bu yollarda’ şarkısının sözleri ile bitirdi.

Coştukça Coştu

Coştukça coştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ‘Sakarya’da huzur buluyorum’ söylemi yine yerini buldu. Partisinin kongresinde ki coşkulu kalabalık Erdoğan’ı mutlu etti
AK Parti’nin 6. Olağan İl Kongresi için Sakarya’ya gelen Recep Tayyip Erdoğan önce salon girişinde kendisini bekleyen binlerce kalabalığa seslendi. Cumhurbaşkanı Erdoğan ardından kongrenin yapıldığı salonda da partililere seslendi.

Erdoğan konuşmasında kadın ve gençlik kollarına özel çağrı yaparak kapı kapı dolaşmalarını istedi.

Kongre salonuna açılan ‘Osmanlı tokadı’ pankartına ilgi gösteren Erdoğan ‘Biz Osmanlı tokadını sadece teröristlere değil onlara destek olanlara da attık. Atmaya da devam edeceğiz. Ancak dün beraber yol yürüdüğümüz bazı arkadaşlar Osmanlı tokadının ne olduğunu bilmiyor” diyerek Milli görüş geleneğinden gelip şimdi muhalif olanlara gönderme yaptı..

Kongre sona erdi

Formlar, mülakatlar derken Adalet ve Kalkınma Partisi’nin yeni yönetimi belli oldu. Oluşan yönetimde eski ilçe başkanları ve il gençlik kolları başkanının olmaması şaşırttı

Günlerdir yapılan hazırlık, formlar, mülakatlar aracılar derken AK Parti’nin İl Yönetim Kurulu üyeleri belli oldu. Mevcut yönetimde başkan yardımcılıkları görevinde bulunan bazı isimleri yeni dönemde yönetici olmazken, il yönetiminde olmalarına kesin gözüyle bakılan eski ilçe başkanları ve il gençlik kolları başkanlığı görevini devredecek olan Yusuf Demir’in listede olmaması şaşkınlık yarattı.

Fevzi Kılıç başkanlığında AK Parti’nin yeni yönetimi şu isimlerden oluştu.

İL YÖNETİM KURULU ASİL ÜYELER; Abdurrahman Düzcan, Ahmet İpçioğlu, Alev Akar, Ali Sarı, Ayşe Zümra Mert, Cengiz Can Çetin, Canan Ağaoğlu, Cihan Yıldız, Ekrem Duran, Enis Aksoy, Enver Tok, Erdal Tüysüz, Eyüp Taha Kocacık, Fatih Gıcır, Fikret Kesim, Gökhan Tiryaki, Halil İbrahim Kuşyeri, Hasan Çakır, İlhami Türseven, Levet Tunç, Erkut Aşoğlu, Mehmet Alper Yüksel, Mihriban Alemdar, Muhammet Enes Şen, Muharrem İşler, Mustafa Kaytaz, Mustafa Kaymul, Nermin Kuşçu, Nil Özenç, Nursel Özkılıç, Orkun Özdemir, Ömer Çelik, Önder Baltaoğlu, Özkan Pınar, Özkan Çerlek, Rahmi Şengül, Reyhan Aşkar Yüce, Sadettin Çolak, Seher Kural Cinanoğlu, Selami Öztürk, Serdar Özdemir, Serkan Cerrahoğlu, Sevim Yılgın, Sinan Uyar, Turgut Karakaş, Yakup Altıntaş, Yunus Tever , Zekeriya Kestane ve Zühal Özkan.

İL YÖNETİM KURULU ÜYELERİ YEDEK: Murat Reis, Yavuz Korkmaz, Ahmet Cindioğlu, Muzaffer Şimşek, Çetin Kan, Sibel Alemdar, Günay Yücel, Mahmut Dolaş, Barış Demir, Ekrem Kibar, İlker Akay, Murat Üzer, Turhan Başkurt, Mehtin Demirkol, Bilal Beşkardeşler, Bilal Sandal, Semih Kocaman, Cemil Kaya, Ahmet Zeki Arslan, İlyas Alper Albaş, Ali Zor, Yunus Akar, Rıdvan Uysal, Yunus Emre Belek ve Ömer Faruk Uzun.

İL DİSİPLİN KURULU ÜYELERİ: Davut Terzioğlu, Murat Önal, Nazmi Bostancı, Mehmet Yılmaz, Muhittin Irmak.

İL DEMOKRASİ VE HAKEM HEYETİ: Ahmet Raşit Doğan, Osman Çelik, Erdoğan Demirci.

BÜYÜK KONGRE DELEGELERİ: Fevzi Kılıç, Zehra Hatipoğlu, Zeki Toçoğlu, Sinan Karşıyaka, Ayşenur İslam, Recep Yıldırım, Ali İnci, Mustafa Ak, Burak Erken, Feyzi Bora, Resul Yılmaz, Ali Kemal Sofu, Süleyman Dişli, Yusuf Alemdar, Cavit Öztürk ve İshak Sarı

YENİ YÖNETİMDE OLMAYAN YÖNETİCİLER: Sezai Akyol, Süleyman Karakuş, Serdar Yener, Fevzi Gürsoy, Evren Çakırsoy, Merve Hilal Coşar, Mehmet Erol, Erdoğan Demirci, Hüseyin Gürsoy, Şeref Dorak, Mehmet Yılmaz, Meral Özel, Elif Zeybep Örçün, Süleyman Karakaş, Gürcan Çetinkaya, Hayrettin Sertaç Hepgül
KAYNAK:Haberlisin.com

 

 

4332 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Sakarya’da Huzur Buldu için 1 yorum

  1. MİSAFİR dedi ki:

    GEYVEDEN KİMSE YOK LİSTEDE GEYVENİN SİYASİLERİ GEYVENİN DIŞINA ÇIKAMAMIŞLAR OLSA ŞAŞARDIM GEYVEYİ DIŞARIDA SİYASETEN TEMSİLCİSİZ BIRAKMAK SORGULANMALI NİYE BÖYLE ACABA DEYİM DÜŞÜNMELİ SAKARYANIN SAF COCUĞU OLMAYALIM BU YARGIYI YIKALIM AMA VAR MI BUNU YIKACAK YOK MAALESEF YOK

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle