Hoşgeldiniz  

admin | 13 Mayıs 2013 | Gündem

Cübbeli Ahmet Hoca’nın babasına tuzak!

‘SAVCIYIM, OĞLUNU KURTARABİLİRİM’

‘Cübbeli Ahmet’ olarak tanınan Ahmet Mahmut Ünlü’nün 77 yaşındaki babası Yusuf Ünlü’ye ilk telefon, Kasım 2012’de geldi. Dolandırıcı, kendisini İstanbul’da görev yapan bir Cumhuriyet savcısı olarak tanıttı. Dolandırıcı, yardımcı olabileceğini belirterek, baba Ünlü’den 40 bin dolar istedi. Mahmut Ünlü, Karagümrük çetesine yönelik soruşturmada Aralık 2011’de tutuklanıp 1 yıl hapis yatmıştı.

BABA, İLK ARAMADA POLİSE BAŞVURDU

‘CÜBBELİ Ahmet’ olarak tanınan Ahmet Mahmut Ünlü’nün 77 yaşındaki babası Yusuf Ünlü’ye ilk telefon, Kasım 2012’de geldi. Dolandırıcı, kendisini İstanbul’da görev yapan bir Cumhuriyet savcısı olarak tanıttı. Dolandırıcı, yardımcı olabileceğini belirterek, baba Ünlü’den 40 bin dolar istedi. Mahmut Ünlü, Karagümrük çetesine yönelik soruşturmada Aralık 2011’de tutuklanıp 1 yıl hapis yatmıştı.

CÜBBELİ’NİN SESİNİ TAKLİT ETTİLER

Ancak, Yusuf Ünlü, geçen hafta yine telefonla arandı. Bu kez dolandırıcı, Yusuf Ünlü’den 30 bin dolar talep etti. Dolandırıcı, baba Ünlü karşısında inandırıcı olabilmek adına ses bakımından taklidini yaptıkları Cübbeli Ahmet’in konuşma kayıtları olduğunu öne sürdükleri ses kaydını Yusuf Ünlü’ye telefonda dinletti. Konuşmada, Cübbeli Hoca, babasından parayı vermesi istiyordu.

‘OĞLUM DA KONUŞMAYI KABUL ETMEDİ’

Yusuf Ünlü, önceki gün İstanbul Asayiş Şube Müdürlüğü’nü ziyaret ederek teknik takibe dez takılan konuşmayı, polisin kayda aldığı görüşmeleri yeniden dinledi. Yusuf Ünlü, dolandırıcı tarafından kendisine dinletilen sesin oğlu Ahmet’e ait olmadığını ifade etti. Oğluyla da konuştuğunu, böyle bir kişiyle, kayıtta geçen bir konuşmada bulunmadığını söylediğini belirtti.

Kaynak: haber7.com
1234 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle