Hoşgeldiniz  

Sadettin ARMAĞAN | 18 Ocak 2018 | Alt Haberler, Geyve, Gündem, Yaşam, YAZARLAR

Çok Tehlikeli İnsan, Münafık

ÇOK TEHLİKELİ İNSAN =MÜNAFIK=

Görünüşte Müslüman gibi görünüp aslında ,kalbinde Allah sevgisi,korkusu olmayan kişilere münafık denir.İçi başka dışı başkadır.Dış görünüşü ile Müslüman gibi görünse de içi şeytan çarığı diken kişilerdir.

Rabbimiz Kuranında münafığı şöyle tarif ediyor.’’ İnsanlardan korkarlar,Allahtan korkmazlar.’’ Buyuruyor.

Yani insanların görmediği yerde her türlü melaneti (ahlaksızlığı) yapan kişilerdir.bizlere insanlık şerefi ile yaratılmışların en şereflisi olarak yaratan Rabbimiz bizden samimi olmamızı istiyor.içimizin dışımızın aynı olmasını emrediyor.

Mümin ,Kafir,Münafık diye 3 e ayrılan insanoğlunun en tehlikelisi Münafıktır.Nifakçıdır,ara bozucudur.İnsan görünüşlü şeytan elbisesi giymiş en lanet varlıktır.

Münafığın işareti varmıdır? Biz bir insanın münafık olduğunu nasıl anlayabiliriz.Peygamber efendimizin hadisi şerifine dikkat edelim.’’ Münafığın alemeti işareti 3 tür.

1) Konuştuğunda devamlı yalan söyler.

2) Emanetlere Hainlik eder.

3) Söz verdiğinde sözünde durmaz.Devamlı Döneklik yapar.’’

Eğer ki sözümüz yalansa,özümüzde,kalbimizde karanlıktır.

Emanete hainlik yapıyorsak ihanet dolu bir kalbimiz vardır. Sözümüzde durmuyorsak,özümüz kalbimiz görev yapmıyor demektir.İçi başka dışı başka bir insan çıkarki;Bu insan iki yüzlü münafıktır.

Böyle kimselerin ibadetleri de tehlikelidir.Bakınız Rabbimiz ne buyuruyor.’’Onlar namaza kalktıkları zaman istemeye,istemeye kalkarlar.İnsanlara,Müslüman olduklarına inandırmak için gösteriş yaparlar.Allahı zikretmezler.(zikrediyor görünürler) İşte bunlar münafıktır.En tehlikeli insanlardır.

Münafıkların Allahdan (c.c.) degil de insanlardan korktuklarına göre bakın .Mehmet Akif Ersoy bunları nasıl dile getiriyor; Ne irfandır,veren ahlaka yükseklik,ne vicdandır.Fazilet duygusu insanlarda ALLAH c.c korkusundandır.’’

15 Temmuzda güzelim memleketimizi kana buluyan,Hristiyan alemine peşkeş çekmeye kalkışan FÖTÖ münafığı ,bu milleti Din adamı görünümünde YALANLARLA,aldatmadımı ,Amerika kafur devletinde oturan bu münafık başı ve onun içimizdeki uzantıları münafıklık yaparak 260 küsür şehit verdirdiler.Fakat bakın onların Ahiretteki haline.Rabbim diyor ki ’’Münafıklar cehennemin en adi yerindedir.’’

1626 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle