Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 12 Aralık 2016 | Alt Haberler, Ekonomi, Geyve, Gündem, Manşet, Sakarya, Sür Manşet, üst Haberler

ÇİMENTO FABRİKASINA İKTİDAR’DAN DA TEPKİ !

Geyve’de kurulması planlanan çimento fabrikasına karşı olduklarını belirten AKP İl Başkanı Fevzi Kılıç, “Biz tarım arazilerine zarar vereceği için asla fabrikanın kurulmasını istemiyoruz” dedi

İSTEMİYORUZ
Geyve Doğancıl’a kurulması planlanan çimento fabrikasına hem iktidar hem muhalefet karşı çıkıyor. AKP İl Başkanı Fevzi Kılıç, fabrikayı istemediklerini  belirterek, “Kamuoyuna o bölgede bir firmanın fabrika kurma talebi olduğu geldi. Biz tarım arazilerine zarar vereceği için asla fabrikanın kurulmasını istemiyoruz” dedi.
FABRİKA OLMAZ
AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Milletvekili Şaban Dişli, tarım arazilerinin kalbine çimento fabrikası kurulmasına karşı çıkarak, “Nerede görülmüş, doğanın tarım arazilerinin kalbine çimento fabrikası. Buna izin vermemiz mümkün olamaz. Yöre halkı geçimini tarımdan kazanıyor. Geyve’de bu fabrika olmaz” şeklinde konuştu.
DESTEK GELMESİ SEVİNDİRİCİ
Geyve Doğancıl Muhtarı Abdullah Eşsiz, farklı siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarından da fabrikaya karşı destek aldıklarını söyledi. Fabrikanın kurulması halinde tarımın biteceğini savunan Eşsiz, “Bizim köy ve çevre köyler 20 Aralık’ta yapılacak toplantıya hazırlanıyoruz. Her kesimin destek vermesi bizi mutlu etti.(Sakaryayenihaber)

1256 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle