Hoşgeldiniz  

İzzettin KÖMÜRCÜ | 22 Ocak 2017 | Alt Haberler, Geyve, Gündem, Sakarya, YAZARLAR

 Çimento Fabrikası Kurulmaması için Destek veren Tüm Dostlara TEŞEKKÜRLER

Geyve İlçesi Doğancıl Mahallesi’n de kurulmak istenen çimento fabrikasının kurulmayacak olması bölge adına sevindirici bir gelişme. Çimento fabrikasının kurulmaması için 7 den 77 ye herkesin mücadele verdiğini belirtmemiz gerekiyor.

Doğancıl mahallesi Geyve İlçesine bağlı bir mahalle. Daha önce Taraklı İlçesine bağlı bir mahalle idi. Coğrafi olarak Taraklı’ya daha yakın bir mahalle. Bu bölgede bir çimento fabrikası açılması gündeme geldi. Sakarya’da büyük tepki alan bu girişimin engellenmesi için bölgede yoğun bir çalışma yapıldı.

Doğancıl Mahallesi bölgesinde çimento fabrikası açılması çevre konusunda, sağlık konusunda, tarım konusunda turizm konusunda ve diğer konularda ciddi sıkıntıların yaşanmasına neden olacaktı. Çimento fabrikası kurulmaması için mücadelede öncelikle konunun partiler üstü bir konu olduğu dikkat çekilerek dolayısıyla Sakarya’nın bütün parti temsilcileri samimi bir şekilde konuya el birliği ile sarıldılar. İlimizdeki sivil toplum kuruluşları tek anlayışla çimento fabrikası kurulmasına karşı çıktılar. Vatandaşlara verdikleri beyanatlarla bu işi başarabileceklerinin altını çizdiler.

Bölge muhtarlarımızın çok büyük katıları oldu.Bu mücadelede Hark Mahallesi’n den Feyzullah Amca’nın Tuzla Mahallesi’nden Mevlüt kardeşimizin Doğancıl Mahallesi’nden Hatice Teyze’nin Çay,Sabırlar,Poydular mahallesi’nde Hasan Abi’nin Enver Abi’nin Bilal Amca’nın 11 yaşındaki Zeynep’in verdiği desteği göz ardı edemeyiz.

Basın yaptığı haberlerle kamuoyuna doğru mesajlar vermişti

Çimento fabrikası için ÇED raporu hazırlayacak yetkililer bölgeye bile ulaşamadılar.

Malum bölgede arpa, buğday, ayçiçeği üreticisi çiftçiler ekimlerden ne kadar kazanç elde edeceklerini düşünmeye başladılar. İnşallah hasat dönemlerinde bol ürün elde edip bol kazanç sağlarlar.

Çimento fabrikasının kurulmaması için çok sebepler var. Fabrikanın kurulmaması için mücadele veren tüm dostlara teşekkürler.

Evet

Geyve’den dostum Namık Cihan’ın dediği gibi… Kolay olmadı.

Soğukta karda herkes büyük mücadele verdi.

1718 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle