Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 03 Haziran 2016 | Alt Haberler, Geyve, Manşet, üst Haberler, Yaşam

Cihan’dan Geyve Sunumu…

namik-cihan-kocaeli-kultur-mudurlugunde-geyve-sunumu- (4)Geyve İlçesi YKD (Yerel Kültür Derneği ) Başkanı Namık Cihan, Kocaeli Kültür Müdürlüğü Dokümantasyon Merkezinde, Geyve İlçesi ve çevresindeki; Ilıca Köyü İçmeleri, Ilıcalar-kaplıcalar (Gelin Yundu Hamamı – Gicirik Hamamı – Paşalar Hamamı ) , İpek Yolu kalıntıları, Ortaköy (GEUPEANOY) kalıntıları (Kulfallar Mahallesi yakınında ki), SAROTENA Ilıcası (Ayazması) (Kırca Yaylası yolu kenarında) ile ilgili bilgilendirme yaptı.

Sunumu; Dokümantasyon Merkezi Başkanı Müzeyyen Ünal, Arşiv Sorumlusu İlker Kumral ve Yönetim Kurulu Üyeleri dikkatle dinledi.

Yaptığı bilgilendirme ile ilgili olarak Cihan şunları söyledi; “Dokümantasyon Merkezi Başkanlığı benden bu konularda ön hazırlık yaparak bir sunum hazırlamamı istedi. Ben de 3 aylık bir hazırlık ve çalışma süresi sonunda çalışmalarımı yönetime sundum. Çalışmalarım süresince bana desteklerini sunan ve her konuda yardımcı olan Muhtarlar Derneği Başkanı ve Ilıca mahallesi Muhtarı Süleyman Pınar’a çok teşekkür ederim. Yaptığım çalışmaları slayt destekli olarak sundum. Yöneltilen soruları cevapladım. Merkez Yönetimi, en kısa sürede bu anlattığım yerleri görmek istediklerini açıkladı, bizler de bu gezi takvimini hazırlayacağımızı bildirdik. Yaşadığımız coğrafyada bulunan eserlerin gün ışığına çıkarılması – tanıtılması – ziyaret edilmesi için kurum kuruluşların üzerlerine görevleri aksatmadan yerine getireceklerine yürekten inanıyorum.”

Erdinç Tuna/Geyvemedya.com

1582 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle