Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 15 Temmuz 2011 | Gündem, Manşet, Teknoloji

Başka Vatandaşlarımız Mağdur Olmasın

Taraklı İlçesi nin Hacıyakup köyü Paşalar Mahallesinden Yunus Gürel bir traktör firmasından gördüğü saygısızlık nedeniyle mağdur olduğunu iddia ederek hakkını sonuna kadar arayacağını söyledi.

Ankara’da kurulu olan traktör montaj firmasından traktör satın aldığını söyleyen Yunus Gürel traktörün arızasından ötürü yedek parçası konusunda çok uğraştığını ve bu konuda vatandaşların kendisi gibi hata yapmalarına gönlünün razı olmadığını ifade etti.
Traktör fabrikasının kendisini mağdur ettiğini ve bu nedenlede suçlu olduğunu savunan Gürel “Tarlamda balya makinem ile hasat yaparken traktörüm arızalandı. Traktör firmasının Adapazarı’n da ki servisine gittim. Şanzıman yedek parçası gerekti.Servis yetkilileri mağduriyetime çözüm bulamadı.

Bir an önce traktörümün tamirini yaptırmanın mücadelesi içerisindeyken yedek parça bulabilmek için fabrikayı aradım.Traktörümün serviste beklediğini ve tarladaki ürünün hasadını yapmam gerektiğini izah ederek mağduriyetimi anlattım.

Yetkililerden bana verilen cevap “ Üretime parça yetiştiremiyoruz,başının çaresine bak” şeklinde oldu.

Fabrika yetkililerinin kendilerini çiftçinin üzerinde görmeye hakkı yoktur.Hiç bir traktör fabrikasının müşteriye bu şekilde davrandığını görmedim,duymadım.Yaşadıklarımı çiftçi dostlarımla paylaşmak isterim.Benim gibi kimse bu  marka traktör almasın” dedi.

Ticaretin sadece para kazanmaktan ibaret olmadığını söyleyen Yunus Gürel kendisine yapılan saygısızlık karşısında hakkını arayacağını belirterek “Traktörümü yedek parçasını fabrikada ve servisinden tedarik edemezken Taraklı’da oto sanayiinde oto yedek parça satıcısı Nihat Armağan’dan tedarik ettim.

Evlatlarıma ve çiftçilerimize tavsiyem bilinen marka traktör satın almayı tercih etsinler” şeklinde konuştu
Gürel yaşadıklarını ilgili Bakanlık ve kuruluşlara bildirdiğini söyleyerek çiftçilerin kendisi gibi mağdur olmamaları için dikkatli olmalarını istedi.(Taraklıajans.com) 

2252 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle