Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 04 Mart 2015 | Alt Haberler, Ekonomi, Geyve, Köyler, Manşet

Tarımsal destek Ödemeleri Başladı.

mazot--gubre-ve-toprak-analizi-destegi-odemeleri-basladiGeyve Çiftçisine Mazot, Gübre ve Toprak Analizi Desteği kapsamında yaklaşık 1 milyon 148 bin TL nin ödemeleri başladı.

DEKAR BAŞINA

2014 yılı üretim sezonuna ait tarımsal destek ödemeleri kapsamında, Çiftçi Kayıt Sistemine (ÇKS) dahil olan çiftçilere dekar başına Mazot, Gübre ve Toprak Analizi destekleme ödemeleri Ziraat Bankası’ndan yapılmaya başladı.

28.ŞUBAT’TA BAŞLADI.

Geyve İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünden alınan bilgiler doğrultusunda , Geyve ilçesinde 2651 işletmeye (Çiftçi-Üretici ) 107 bin dekar arazi için toplam 1.148.043 TL destekleme ödemesinin 28 Şubat 2015 tarihi itibariyle başladığı bildirildi. Tarımsal faaliyete başlayan çiftçilerin büyük sabırsızlıkla beklediği bu desteklemenin çiftçilerin girdi teminini rahatlatacağı tahmin ediliyor. Çiftçilere yapılan bu 1 trilyonluk destekleme ile sadece 2651 üreticinin değil tüm ilçemizin yüzünün güleceğini ve Geyve’nin ekonomisinde her alanına canlılık geleceğini belirtildi..

Erdinç TUNA-Geyvemedya.com

geyve-tarimsal-destek-odemeleri-basladi-

2487 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle