Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 23 Mart 2017 | Alt Haberler, Geyve, Gündem, Manşet, Siyaset, üst Haberler, Videolar

CHP’nin Roman Vekili Purçu Geyve’de

CHP’nin Roman Vekili Purçu Geyve’de

CHP nin roman kökenli İzmir Milletvekili Özcan Purçu, Geyve ve Pamukova İlçesinde roman vatandaşlarla buluştu.. Çocuklarını okutun dedi ve bakın referandumda neden “ Hayır “ demeleri gerektiğini nasıl anlattı.

CHP İzmir Milletvekili Özcan Purçu, referandum çalışmaları kapsamında geldiği Sakarya’nın Geyve, Pamukova ve Taraklı İlçelerinde yaşayan Roman vatandaşları ziyaret etti.

CHP Milletvekili Özcan Purçu, Geyve İlçesi’nde Çeltikler Mahallesindeki Roman vatandaşları ziyaret etti. Milletvekili Purçu, Sakarya CHP İl Başkanı Ayça Taşkent, CHP Geyve İlçe Başkanı Mevlüt Ayvaz ve partililer ile Romanları ziyaret edip bir süre sohbet edip 16 Nisandaki referandumda neden “ Hayır “ demeleri gerektiğini ilginç cümleler ile anlattı.

Romanları yoğun ilgisi ile karşılaşan Milletvekili Purçu’yu Çeltikler Mahallesi Muhtarı Kemal Ağaçdelen ve çok sayıda roman vatandaş karşıladı. Mahallede bir süre gezip roman vatandaşlar ile sohbet eden Milletvekili Purçu daha sonra, Geyveli romanlara hitap etti.

Purçu, “Çadırda büyüdüm. Annem babam sepetçilik yaprak beni okuttu. Çocuklarınız okutun..”

Roman kökenli Milletvekili Özcan Purçu, çadırda büyüdüğünü, annesinin ve babasının sepetçilik yaparak kendisini okutmaya çalıştığını ifade ederek “ Bu kardeşiniz naylon çadırda zor şartlarda büyüdü, okudu ve bakın milletvekili oldu. Şimdi kırmızı plakalı devletin otomobiline biniyor. İşte otomobil orada o kırmızı plaka sizin, o kırmızı plaka sizin onurunuz, isteyen gidip binebilir, o otomobil sizin benim değil bensizin emanetçinizim. Çocuklarınızı okutun. Okusunlar ki Belediye Başkanı olsunlar, meclis üyesi olsunlar, milletvekili olsunlar. Bakın Cumhuriyet tarihinde kırmızı plakalı makam aracına binen tek roman benim. Sizin adınıza oradayım “ dedi.

“Başkan seçilen akşam karısı ile kavga etti sabah kalktı ben savaş ilan ediyorum dedi ne yapacağı? “

Milletvekili Purçu, üstüne basa basa romanların çocuklarını okutmasını isterken, 16 Nisanda neden Hayır demeleri gerektiğini de anlattı. Purçu, 18 madde de, işsizliği bitirecek bir şey varmı ? Yok. Peki ablalarım rahat etsin diye konut sorunu çözülsün diye bir şey var mı? Yok. Gençlerin iş bulması için bir şey var mı? O da yok. Hiçbir şey yok. Sadece tek adam var. Bir başkan seçildi sabahleyin kalktı akşamdan karıyla, karısıyla kavga etmiş. Kafası kızgın dedi ki ben “ Almanya’ya savaş açtım “ hiç kimse itiraz edemiyor. Direk savaşa giriyoruz. Sabah kalktı dedi ki “ Ben bu devletin parasını Afrika’ya bağışlıyorum “ dedi. Kimse itiraz edemiyor. Böyle mantıksızlığa “ Hayır “ diyoruz. Bütün ülkenin kaderi ile bir kişinin oynamasına “ Hayır “ diyoruz. O bir kişi kandırılırsa ülkede kandırılır. Vatanımızı milletimizi seviyorsak “ Hayır “ diyeceğiz. Ben cumhuriyet sayesinde milletvekili oldum. Yoksa fakir bir roman çocuğu nasıl milletvekili olacak “ dedi.

Romanları n sloganları ve alkışları ile Geyve den ayrılan Milletvekili Purçu daha sonra Taraklı İlçesindeki romanları ziyaret etti.

Ercan DEMİR-Geyvemedya.com

3832 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle