Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 17 Şubat 2018 | Alt Haberler, Gündem, Manşet, Sakarya, Siyaset, üst Haberler

CHP’li Başkanlardan ‘İstifa ederiz’ Çıkışı!

CHP’li başkanlardan ‘İstifa ederiz’ çıkışı!

CHP’de son kongrelerle göreve seçilen İl Başkanı ve İlçe Başkanları, Milletvekili adaylarının belirlenmesi için ön seçim kararı alınmazsa istifa edeceklerini duyurdu

CHP’de son gerçekleşen il kongresinde İl Başkanlığına seçilen Erdoğan Isır, Milletvekili genel seçimleri öncesi Milletvekili adaylarının belirlenmesi için ön seçim yapılacağı sözünü vermişti.

Isır ve kendisiyle birlikte hareket eden ilçe başkanları genel merkez kontenjanı olmaksızın, Milletvekili adaylarının ön seçimle belirlenmesi için çalışacaklarını belirtmişti.

CHP’li Başkanlar bu sözlerini tablo yaparak ilçe örgütlerine asarken, basına da açıklama yapıldı.

Açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“Bizler aşağıdaki imzaları olan, Cumhuriyet Halk Partisi Sakarya İlçe Başkanları ve İl Başkanı olarak; yapılacak olan Milletvekili seçimlerinde partimiz adayların Genel Merkez kontenjanı ayrılmaksızın ön seçim ile belirlenmesini
istiyor ve talep ediyoruz. Bunun İçin örgütümüzle birlikte tüm imkânlarımızla çalışmaya söz veriyoruz. Bu çalışmalarımıza rağmen İlimizde kontenjansız ön seçim kararı alınmazsa görevlerimizden istifa edeceğimizi beyan ve ilan ederiz.

Sakarya İl Başkanı Erdoğan Isır, Adapazarı İlçe Başkanı Fatma Kurtuluş, Akyazı İlçe Başkanı Recep Furuncuoğlu, Arife İlçe Başkanı Ali Gökpınar, Erenler İlçe Başkanı Mustafa Çınal, Ferizli İlçe Başkanı Rüştü Yüksek, Gevye İlçe Başkanı Recep Güner, Karapürçek İlçe Başkanı Nizamettin Yıldız, Karasu İlçe Başkanı Nurhan Aydın, Kocaali İlçe Başkanı Mithat Sarı, Pamukova İlçe Başkanı Ali Teke, Sapanca İlçe Başkanı Cengiz Çicek, Serdivan İlçe Başkanı Sebahattin Gülbaş ve Sögütlü İlçe Başkanı Ekrem Kayar

TÜZÜK KURULTAYI

CHP İl Başkanlığının açıklamasının devamında;

“Bu sözümün gereğini yerine getirmek için 9-10 Mart’ta yapılacak olan tüzük kurultayında imzaları bulunan İlçe Başkanlarımızla CHP Sakarya milletvekili adaylarının Partimize kayıtlı tüm üyelerinin katılımı ile hakim gözetiminde yapılacak ön seçim ile belirlenmesi için mücadele edeceğiz sözünü vermişlerdir” ifadelerine yer verildi.

Medyabar

2191 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle