Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 14 Mayıs 2013 | Alt Haberler, Geyve, Manşet, Sakarya, Siyaset

Chp Milletvekili ÖZKOÇ Geyve’de

vekil.7CHP Milletvekili Özkoç Geyve’de Ziyaretler Yaptı…

 

Sakarya CHP Milletvekili Engin Özkoç, Geyve İlçesinde Ziyaretler yaptı.

CHP İlçe yönetimini yeni hizmet binalarında ziyaret eden Milletvekili Özkoç,CHP İlçe Başkanı Erol Akyel tarafından kapıda karşılandı. Karşılamada; İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, Kadın Kolları Başkanı Sabiha Işık ve Kadın Kolları üyeleri hazır bulundu. Ziyarette Özkoç’a meyve ve tatlı ikram edildi.

Milletvekili Engin Özkoç ziyaretteki konuşmasında özetle şunları söyledi: “Türkiyede çok ciddi şeyler oluyor…yandaş medya gerçekleri anlatmıyor…Bizler gerçekleri anlatıyoruz…Bu süreç barış süreci değil, ihanet sürecidir…Bu sürecin şartları belli olmuştur; Türkiye 25 eyalete bölünecektir. Eyalet başkanları seçimle seçilecek. Belediye Başkanları, Valiler, Emniyet Müdürleri seçimle seçilecek. Eyalet başkanları TBMM ye girecek. Öcalan özgür bırakılacak. Eyaletler kendi meclislerini oluşturacak ve TBMM üye gönderecek. 2 millet oluşturulacak; Türk Milleti – Kürt Milleti oluşacak. Diğerleri yok sayılacak. Özerklik için eyalet yönetimi kendi karar verecek. Gerillalar silahlı çekiliyor,Öcalan serbest bırakılmazsa gerillalar daha güçlü saldıracak…Sizler milletimize sorun; CHP bu şartlara katılsınmı katılmasınmı?…Barış süreci – İhanet süreci ne getirdi? Öcalan düne kadar tutuklu idi, Dünyanın gözünde aktivist-Mandela haline getirildi…Terör örgütü ile savaşanları tutuklu, örgüt üyelerini kahraman yaptılar…Dış politikamız çöktü…”dedi

Özkoç ve CHP İlçe Örgütü İlçe Kaymakamı İdris Akbıyık’ı makamında ziyaret etti.

Milletvekili Özkoç, vatandaşın Lojistik bölümü açılması konusundaki ısrarını belirtmesinin ardından İlçe Kaymakamı Akbıyık, Ziraat Fakültesi’nin açılması da istekler arasında olduğunu ekledi. Geyve’de meyveciliğin bir marka haline dönüştürülmesi konusunda görüş belirten Milletvekili Özkoç, istatistiklerle örnekler verdi. Özkoç, “Dünyada ayva üretiminin %80’i Türkiye’den karşılanmaktadır. Türkiye’deki ayva üretiminin %70’i ise Geyve’den. Mevcut potansiyelin değerlendirilmesi ve Geyve’nin bir marka olarak Türkiye’ye sunulması çok önemlidir” dedi.

Özkoç Geyve Müftülüğü’nü de ziyaret ederek Müftü Ali Erhun’a İznik-Pamukova karayolunda meydana gelen ve Çanakkale gezisinden dönen din görevlileri ile aileleri taşıyan otobüsün de karıştığı kaza ile ilgili üzüntülerini dile getirdi. Milletvekili Özkoç ayrıca kazada yaralanan 41 kişiye geçmiş olsun dileklerini iletti. 

 

Namık Cihan. Geyvemedya.com

 

1406 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle