Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 27 Mart 2015 | Alt Haberler, Geyve, Köyler, Manşet, Sakarya, Siyaset, Videolar

CHP Milletvekili Özkoç, Eşme ve Umurbey’de

chp-milletvekili-engin ozkoc-geyve-esme-umurbey-koylerini-ziyaret-etti- (2)Özkoç’;”Bu millet gururlu ve onurlu bir millettir”

Cumhuriyet Halk Partisi Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, CHP Sakarya İl Başkanı Ayça Taşkent ve CHP Sakarya Milletvekili aday adayları Geyve’nin Eşme ve Umurbey Köylerinde seçim çalışmalarına devam ettiler. Özkoç son günlerde Hükümet içinde yaşanan bazı tartışmalara da değinerek,’’Bakın gazetelerde boy boy okuyorsunuz. Biri birine hırsız diyor, öteki öbürüne paralel diyor. İnanın bunların hiç biri beni ilgilendirmiyor. Beni sizler, sizlerin çocukları ve onların geleceği ilgilendiriyor, beni Sakarya’da yoğun bakımdaki yatak sayısının azlığı nedeni ile hastane hastane gezmek zorunda kalan Sakaryalılar ilgilendiriyor.’’dedi.

Milletvekili Engin Özkoç yaptığı konuşmada Türkiye’de ve Sakarya’da çiftçilerin çok zor durumda olduklarını belirterek,’’AKP Hükümeti bir elden verdiğini diğer elden fazlasıyla geri aldığını belirterek. Son beş yıl içinde 2 Trakya Bölgesi büyüklüğünde toprağımız artık ekilemiyor. Neden ekilemiyor. Çünkü çiftçimiz zarar ediyor, ektiği üründen para kazanamıyor. Çoluğunu, çocuğunu okutamıyor, borcunu ödeyemiyor.’’dedi.

Çocukluk yıllarından anılarla iktidara yüklendi.

Kendisinin de, çiftçilikten gelen bir aileden geldiğini ifade eden Özkoç,’’Çocukluk yıllarımda hatırlıyorum, bizimde bir miktar toprağımız vardı. Ailemiz onları ekerdi. Sonrasında mahsul zamanı o ekilen ürünlerden kazanılan para ile Adapazarı’na giderdik. Sadece biz değil bütün çiftçilerimiz öyle yapardı. Babam Uzunçarşı da mahsulün parası ile alacaklarını alır,borçlarını öderdi.Başı dik çarşıda gezer,unuttuğu ödeme yapacağı esnaf varsa onları arardı.Ama şimdi çiftçinin başı dik değil.CHP İktidarında çiftçimizin yeniden başı dik olacaktır.’’dedi.

Bu millet gururlu ve onurlu bir millettir.

Türk Milletinin gururlu ve onurlu bir millet olduğunu ifade eden milletvekili Özkoç,’’Bizim insanımız gururludur, onurludur. Aç kalır, hiçbir şey yemez içmez sesini çıkarmaz. Ama o babalar akşam eve gittiklerinde, çocukları ‘’Baba bana yarın ne kadar harçlık vereceksin’’dediğinde parası olmadığı için kahrından ölür. Böylesine gururludur bizim insanımız.’’şeklinde konuştu.

Sizler sadece 550 Milletvekilini seçmeyeceksiniz

Özkoç Haziran’da yapılacak seçimlerde sadece 550 Milletvekilinin seçilmeyeceğini ifade ederek,’’Bu seçimler sadece Milletvekillilerinin seçileceği bir seçim değil. Buğday, mısır ithal edilecek mi, hayvan ithalatı devam edecek mi; Emeklilerimiz alacakları maaşlarla refah içinde yaşayabilecek mi, tüm bunların kararını verecek milletvekillerini seçeceksiniz. Kısacası geleceğinizi seçeceksiniz. Bu meclise Allah’tan korkan, namuslu insanlar lazım.’’ifadelerini kullandı

Kredi kartlarının faizlerini tamamen sileceğiz.

En büyük sorunlardan birisinin de kredi kartlarının faizleri olduğunu ifade ederek,’’AKP Politikaları nedeniyle, Ülkenin üretemeyen, istihdam sağlayamayan adeta borç batağında bir ülke durumuna geldiğini ifade eden Özkoç,’’CHP İktidarında üreten ürettiğini satan ve yeni istihdamlara olanak sağlayan bir politika olacak. Kredi Kartlarının faizi içinde çaresizlik içinde olan vatandaşlarımızın sorunlarını çözeceğiz. Bütün kredi kartları faiz borçları silinecek. Emeklilerimize dini bayramlarda birer adet ikramiye verilecek’’dedi.

Geyvemedya.com/Haber Merkezi

chp-milletvekili-engin ozkoc-geyve-esme-umurbey-koy-ziyareti-

2042 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle