Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 02 Temmuz 2012 | Gündem, Köyler, Sakarya, Siyaset

ECEVİT: ÇARDAK KÖPRÜSÜ KAÇ CANA MAL OLACAK?

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı Ecevit Keleş, Pamukova Çardak Köyü Köprüsü’nün çiftçinin hasat döneminde ulaşıma kapatılmasını sert bir dille eleştirdi.Keleş, “İki ay önce  köprüyü kontrol eden memurlar köprüyü yaya ve taşıt ulaşımına kapatmışlar.Sayın Valimiz Mustafa Büyük’e buradan sesleniyorum.Sayın Valim bu köprünün yenisini acil olarak yaptırın”dedi
CHP İL BAŞKANI KELEŞ’İN KÖYLÜLERLE KONUŞMASI


Ecevit-Keleş-Çardakköy-köprüsünde-konustu ile mehmet5454

HASAT ZAMANI MI BEKLENDİ?

 Pamukova’nın Çardak Köyü’ne giden CHP İl Başkanı Keleş ve parti yöneticileri burada ulaşıma kapatılan Çardak Köyü Köprüsü hakkında köylülerin şikayetlerini dinledi.Durumun oldukça vahim olduğunu belirten CHP İl Başkanı Ecevit Keleş, “Öncelikle bu köprünün 200 metre ilerisinde bir kum ocağı var kanuna göre en az 1 km uzakta olması lazım.O kum ocağının orada ne işi var? Ayrıca insan sormadan edemiyor.Sayın Valim bu kum ocağından devlet aldığı vergiyle buraya kaç tane köprü yaptırabilir?Hasat zamanı bu köprü ulaşıma kapatılarak köylü mağdur edilmiştir. Buraya yeni bir köprü yapılması için illa ölümlü bir kaza mı yaşanmalı?Çardak Köprüsü kaç cana mal olacak”diye sordu.

KÖYLÜNÜN ÖLÜMLE DANSI DEVAM EDİYOR

Pamukova’yı; Kozan ,Hacılar ,Taşoluk ,Hisarcık ,Bözüren,Bayat Köyleri’ne bağlayan  Çardak Köyü Köprüsü 2 ay öncesine kadar ulaşıma açık olduğunu hatırlatan Ecevit Keleş, “Çiftçinin hasat zamanı özellikle mi beklendi? Geyve’den Pamukova’ya ulaşmak isteyen vatandaşlar 23 km yol yaparak Mekece Köprüsü’nü kullanıyor ya da karadan dolanarak 29 km yol yapmak zorunda kalıyor. Bu köprünün ya yenisini yaptırın ya da tamamen yıkın.İnsanları hayatlarıyla oynamaya mecbur bırakmayın.Mahsulünün taşımak isteyen köylülerin ölümle dansına bir son verin. Kimse sağlam olmayan ayakta zor duran bir köprüden geçmek zorunda kalmasın”diyerek İl Özel İdaresi’ni acil olarak göreve çağırdı.

VATANDAŞ MAĞDUR EDİLMEMELİ

Pamukova Çardak Köyü Köprüsü’nden Eskiyayla Köyü’ne geçen Keleş burada yapımı devam eden Akçay Barajı’nın ileride hidroelektrik santral olarak kullanılıp kullanılmayacağı hakkında köylülerin bilgilendirilmesi gerektiğini ifade etti.Keleş, “Eskiyayla Köyü sakinlerinin mağdur edilmemesi için havzada bulunan arsaların rayiç bedellerinden kamulaştırılması lazım.Ayrıca barajta tutulan suyun sadece Adapazarı’na mı basılacağı yoksa Pamukova-Geyve Bölgesi’nin ihtyacının da buradan karşılanıp karşılanmayacağı da çok önemli bir husus.CHP olarak tüm Pamukovalılar ve bölge köylüsü adına sonuna kadar bu sürecin takipçisi olacağız”diye konuştu.

1346 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle