Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 18 Kasım 2013 | Alt Haberler, Geyve, Sakarya, Siyaset

CHP Lideri Kılıçdaroğlu Karasu’da

1424274_10201849368947454_83611749_nCHP Genel Başkan Kılıçdaroğlu: Cebini düşüneceğine gençleri düşün

CHP Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu Karasu Yeni Mahallede akşam yemeği  sırasında CHP Geyve  İlçe Başkanı Ertan İNÖNÜ, CHP Geyve Belediye Başkan Adayı Erol AKYEL ve  Yönetim kurulu üyeleri ile  görüştü. 

CHP Genel Başkan Kılıçdaroğlu, Karasu ’da, “Bayrağa ve halka saygı isterken, saygısızların görevden alınmasını istedi ve alınmıyorsa Başbakan’ı sorgulayacaksınız” dedi.

Çeşitli açılışlarda bulunmak üzere Düzce’ye gelen CHP lideri Kılıçdaroğlu, Akçakoca ilçesindeki terminal açılışının ardından Sakarya’nın Kocaali ilçesine geçti. Kılıçdaroğlu, partisinin Kocaali Belediye Başkan adayı Mithat Sarı ile birlikte ilçe merkezinde Avcılar ve Atıcılar Kulübü Derneği Lokali  önünde vatandaşlarla sohbet etti.Bir  bardak çay içti.Verilen Hediyeleri aldı.Fındık ile  çiçekleri kabul etti.CHP Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan  Adayları  Ecevit KELEŞ ile Raşit Dünya ile Görüştü.Halkın Büyük ilgisinden izdiham yaşandı.Zaman  zaman  Gazeteciler  bile  görev yapamaz  oldu.

CHP lideri, buradaki ziyaretinin ardından Karasu ilçesine bağlı Kuyumculu köyüne geçti. Kılıçdaroğlu, burada da köy kahvesine giderek vatandaşlarla bir süre sohbet etti.

Köy ziyaretinin ardından Karasu ilçesine gelen Kılıçdaroğlu, Atatürk Bulvarı’nda otobüsün üzerine çıkarak bir konuşma yaptı. Kemal Kılıçdaroğlu, konuşmasının ardından Sakarya Nehri’nin Karadenize döküldüğü Yenimahalle’de yemek yedi.

CHP Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, Kocali ilçesinde  Çay içti Karasu’da Tavada  Hamsi Yedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Haluk Koç, CHP İstanbul Milletvekili İhsan Özkes, , Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, CHP Sakarya İl Başkanı Yüksel BÜYÜKAKTEN ,Karasu CHP İlçe Başkanı Nurhan Aydın, CHP Geyve  İlçe Başkanı Ertan İNÖNÜ, CHP Geyve Belediye Başkan Adayı Erol AKYEL, CHP Hendek Belediye Başkan Adayı A.Selami KARADI, CHP Serdivan Belediye Başkan Adayı Atilla ALBUYUR da eşlik etti

-“Kendi bayrağı geçtiğinde oturan bakan, koltuğunda da oturmaya devam ediyorsa hükümeti sorgulayacaksınız. Halkına, vatandaşına hakaret eden bir vali, koltuğunda oturuyorsa ‘onu yedirmem’ diyorsa önce hükümeti sorgulayacaksınız. Bu millet yamyam mı ki sen ‘yedirmem’ diyorsun. Hakaret ediyorsa ertesi gün görevden alacaksın.”

-“Kendi vatandaşına ‘gavat’ diyen bir valiyi ‘ben yedirmem diyorsa’ bir başbakan, aynı suçlamayı kabul ediyor demektir. Kimse kusura bakmasın”

-“”Siyaset, zenginleşme aracı değildir. ‘Siyasete atılayım biraz cebim dolsun’ yok. Siyaset, vatandaşa hizmet etme sanatıdır.”

-“Kul hakkı yemek yoktur siyasette. Hem din iman edebiyatı yapacaksın hem de kul hakkı yiyeceksin. Dünyanın en zengin başbakanlarından birisi. Emekli aylığıyla geçinemediği için şirket kurduğunu söylüyor. Burada  çok sayıda emekli var. Sevgili Başbakan, emekli aylığıyla geçinemediğini söylüyorsun, benden kat kat fazla aylık alıyorsun, bindiğin arabaya para vermezsin, uçağa para vermezsin, ‘geçinemem’ diyorsun ‘pekiyi ben nasıl geçineyim’ diye bir sorun. Bütün emeklilere söylüyorum, elinizi vicdanınıza koyup sandığa gideceksiniz”

– “Vatandaşın çocuğu okul kazanıp yurt bulamıyorsa onun derdini çözeceksin. Yurt yapacaksın, çocuklar yurtta kalacak. Hem yurt yapmıyorsun hem de gençleri suçluyorsun. Yurt sorununu çözmek çok mu zor. Cebini düşüneceğine gençleri düşün. Sen yurt yaptın da gençler mi oraya yerleşmedi? Anaların, babaların gözünde o çocukları suçluyorsun”

 Kılıçdaroğlu, vatandaşların hoşlanacağı bir konuşma yapmayacağını, vatandaşlarla dertleşmeye geldiğini söyledi.

Kılıçdaroğlu, “76 milyon yurttaşın Türkiye Cumhuriyeti topraklarında yaşadığını belirten Kılıçdaroğlu, “Zaman zaman yurttaşlarımız, Cumhuriyet Halk Partisi’ni eleştiriyor. Bir siyasetçi olarak her türlü eleştiriye açık olduğumuzu bilmenizi istiyorum çünkü bir siyasetçinin görevi budur” diye konuştu.

Bazı konularda yapılan eleştirileri hazmedemediğini vurgulayan Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti:

“Bir, birlik mesajı konusunda hiç kimse Cumhuriyet Halk Partisi kadar azimli ve kararlı mesajlar vermemiştir. Birliğimizin simgesi bayraktır. 76 milyon vatandaşın namusudur bu bayrak. Çanakkale’ye, İzmir’e, Antep’e, Urfa’ya gidin, bütün mücadeleler bu bayrakla  yapılmıştır. Ne diyor şair, ‘bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır. Toprak, eğer uğrunda ölen varsa vatandır’. İşte biz buyuz.”

Bayrağın olduğu yerde, saygının da bulunduğuna işaret eden Kılıçdaroğlu, bayrağın geçişinde herkesin ayağa kalkması gerektiğini dile getirdi.

Kılıçdaroğlu, Türkiye’de yalnızca Cumhurbaşkanı, büyükelçi ve valilerin aracında bayrak taşıma hakkı olduğunu ifade ederek, şunları kaydetti:

“Ne ben taşırım ne de Başbakan taşır. Bu üç kişi hem devleti hem de hükümeti temsil eder. Valinin öyle bir görevi vardır. Vali asla kendi yurttaşına, kimse kusura bakmasın ‘gavat’ diyemez. Önce kendine baksın. Bunu diyen valiyi, o koltukta biri oturtuyorsa aynı lafı milletine ediyor demektir. Ben bunu hazmedemiyorum. Açıkça söylüyorum, kendi vatandaşına ‘gavat’ diyen bir valiyi ‘ben yedirmem diyorsa’ bir başbakan, aynı suçlamayı kabul ediyor demektir. Kimse kusura bakmasın. Benim ülkemde, bana oy versin vermesin, kimliği ne olursa olsun vatandaşa ‘gavat’ diyemez bir vali. O koltuktan gidecek O. Gitmek zorundadır.

Türkiye’nin içinde bulunduğu şartları çok iyi biliyorsunuz. Dolayısıyla değerlendireceksiniz. Kendi bayrağı geçtiğinde oturan bakan, koltuğunda da oturmaya devam ediyorsa hükümeti sorgulayacaksınız. Halkına, vatandaşına hakaret eden bir vali, koltuğunda oturuyorsa ‘onu yedirmem’ diyorsa önce hükümeti sorgulayacaksınız. Bu millet yamyam mı ki sen ‘yedirmem’ diyorsun. Hakaret ediyorsa ertesi gün görevden alacaksın.”

– “Siyaset, zenginleşme aracı değildir”

Kılıçdaroğlu, siyasetin halka hizmet etme sanatı olduğunu anlatarak, “Siyaset, zenginleşme aracı değildir. ‘Siyasete atılayım biraz cebim dolsun’ yok. Siyaset, vatandaşa hizmet etme sanatıdır. Kul hakkı yemek yoktur siyasette. Hem din iman edebiyatı yapacaksın hem de kul hakkı yiyeceksin. Dünyanın en zengin başbakanlarından birisi. Emekli aylığıyla geçinemediği için şirket kurduğunu söylüyor. İçinde çok sayıda emekli var. Sevgili Başbakan, emekli aylığıyla geçinemediğini söylüyorsun, benden kat kat fazla aylık alıyorsun, bindiğin arabaya para vermezsin, uçağa para vermezsin, ‘geçinemem’ diyorsun ‘pekiyi ben nasıl geçineyim’ diye bir sorun. Bütün emeklilere söylüyorum, elinizi vicdanınıza koyup sandığa gideceksiniz” ifadesini kullandı.

Türkiye’nin raydan çıktığını belirten Kılıçdaroğlu, vatandaşlarla beraber Türkiye’yi yeniden rayına oturtacaklarını kaydetti.

Kılıçdaroğlu, çocuklarını ve geleceği düşünen bütün yurttaşları, CHP şemsiyesi altında beklediğini anlatarak, CHP’nin, “kardeşliğin adresi” olduğunu söyledi.

– “Cebini düşüneceğine gençleri düşün”

Öğrenci evleriyle ilgili tartışmalara da değinen Kılıçdaroğlu, öğrencilerin yurt bulamadığı için evlerde kaldığını ifade etti.

“Herkesin kimliğine saygılıyız” diyen Kılıçdaroğlu, “Herkesin kimliği kendi şerefidir. Herkesin, başımızın üstünde yeri vardır, o kadar. İnsanı seviyorsanız, onun kimliğine saygı duyacaksınız” diye konuştu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Vatandaşın çocuğu okul kazanıp yurt bulamıyorsa onun derdini çözeceksin. Yurt yapacaksın, çocuklar yurtta kalacak. Hem yurt yapmıyorsun hem de gençleri suçluyorsun. Yurt sorununu çözmek çok mu zor. Alt tarafı bir bina dikeceksin. Bu kadar basit. Niye yapmıyorsun, elinden tutan mı var, para mı yok ? Herşey var. Cebini düşüneceğine gençleri düşün. Sen yurt yaptın da gençler mi oraya yerleşmedi? Anaların babaların gözünde o çocukları suçluyorsun. Hep beraber düşüneceğiz. Çocuklarımızı düşüneceğiz. Bu ülke zengin bir ülke. Bu ülkenin talihsizliği, cebini düşünenlerin daha çok iktidara gelmesidir. Vatandaşı düşünenleri, iktidara getirme zamanı geldi. Önce halkı zenginleştireceğiz. Halkın, cebinin para görmesi lazım. Siyaset budur. Bu anlayışla yola çıktık.” Bayrak geçecek hükümetin bakanları ayağa kalkmayacak. Bu millet bunu affetmez. Her konuda aramızda tartışma olabilir, görüş ayrılığı olabilir ama bayrak konusunda görüş ayrılığı olamaz. Bayrak geçerken adamsan ayağa kalkacaksın. Ülkeni seviyorsan ayağa kalkacaksın. Bayrak geçiyor hepimiz ayaktayız, onlar oturuyorlar. Bakın resmi törenlere, Cumhurbaşkanı ayaktadır diğerleri oturur. Ama bayrak geçerken ayağa kalkın diye uyarılır ve ayağa kalkarız. Kendi bayrağına saygısızlık yapan bakan koltuğunda oturuyorsa, önce hükümeti sorgulayacaksınız. Başka kimseyi değil. Halkına, vatandaşına hakaret eden bir vali koltuğunda oturuyorsa ve ‘Ben onu yedirmem’ diyorsa önce hükümeti sorgulayacaksınız. Bu millet yamyam mı valiyi yedirmem diyorsun Vatandaşına hakaret ediyorsa ertesi gün görevden alacaksın bu kadar basit.

Valilik tabelalarından T.C ibaresinin çıkartıldığını dile getiren Kılıçdaroğlu, “Neden böyle yaptıklarını sorduk. ‘Tabelada yer yok’ diyorlar, senin kafanda yer yok arkadaş bırak tabelayı. Bu ülkenin adı, Türkiye Cumhuriyeti değil mi? Milliyetçilik, vatanı sevmek demektir. ‘Ben her türlü milliyetçiliği ayağımın altına alırım’ diyen bir başbakandan bu ülkeye fayda gelmez. Boşuna mı dedelerimiz savaştı, şehit oldu?”

KAYNAK:sakarya54.net

3337 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle