Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 08 Mayıs 2018 | Alt Haberler, Gündem, Sakarya, Siyaset, Yaşam

Cevat Ayhan Vefat Etti

Bayındırlık eski Bakanı, Sakarya’nın en sevilen siyasetçisi Cevat Ayhan vefat etti.

Milli Görüş hareketinin öncü isimlerinden ve Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın yol arkadaşı, Sakarya’nın abisi eski Devlet Bakanı Cevat Ayhan Hakk’a yürüdü.

80 yaşında hayata vefat eden Cevat Ayhan Nisan 2010 da geçirdiği beyin kanaması sonrası bitkisel hayatta yaşamını sürdürüyordu.

D-650 Karayolu ile Geyve Taraklı bağlantısını sağlayan köprünün yapımında da büyük emeği olan Sakarya’da Refah, Fazilet Partisi’nden milletvekili seçilen Cevat Ayhan Refah Yol Hükümletinde 11 aylık Bakanlığı sırasıhdaki icraatlarıyla, efasene olarak anılıyordu.

Cevat Ayhan’ın cenazesi Çarşamba günü Orhan Cami’de kılınacak öğle namazının ardından ebediyete uğurlanacak.

Sakarya’nın en sevilen siyasetçisi olan Cevat Ayhan’ın vefatı nedeniyle acımız büyük. Merhuma Allah’tan rahmet, tüm sevenleriyle birlikte Sakarya’nın başı sağolsun.

Cevat Ayhan kimdir?

Cevat Ayhan 1938’de Akyazı’da doğdu.

İTÜ Makina Mühendisliği Fakültesi’ni bitirdi. Aynı Fakültede Master derecesi aldı DPT Uzmanlığı, Aliağa Rafinerisi Tevsi Projesi Makina Grubu Şefliği, Petkim Tesisleri Tevsi Projesi Proje Müdürlüğü, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Müsteşar Muavinliği, Türkiye Zirai Donatım Kurumu Genel Müdürlüğü, XIX., XX. ve XXI. Dönem Sakarya Milletvekilliği ile Bayındırlık ve İskân Bakanlığı yaptı.

Evli ve 1 Çocuk babasıdır.

Bayındırlık ve İskan Bakanlığı döneminde Adapazarı Karasu duble yolunun yapımını başlattı.D-650 Karayolu ile Geyve Taraklı bağlantısını sağlayan köprüyü yaptırdı.Bunlardan başka Ayhan’ın Türkiye’de ve Sakarya’da yapılan bir çok yatırımda imzası bulunuyor.

Ercan DEMİR-Geyvemedya.com

2415 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle