Hoşgeldiniz  

Sadettin ARMAĞAN | 29 Ocak 2018 | Alt Haberler, Geyve, Gündem, YAZARLAR

Cennet ve Cehennemdekilerin Konuşması

CENNET VE CEHENNEMDEKİLERİN KONUŞMASI

Bu alemde Dünyada yapılan gizli,açık bütün meseleler,öbür alemde ,Ahirette bir,bir açığa çıkacak.

Herkes kendi yaptığını kendisi söyleyecek.Gizli,açık hiçbir şey gizli kalmayacak.Çünkü dünya amel yeri,ahret ise hesap yeri. Herkes ameline göre ya cennete veya cehenneme gidecek.Başka gidecek yer yok.Bakınız Rabbimiz nasıl buyuruyor; O kimselerki bizim ayetlerimizi inkar ettiler.(kuranı ve kurandaki emir ve yasakları) kabul etmediler onlar cehennemdedir,orada sonsuz ebedi kalacaklar.Muhakkak iman edenler,amellerini sadece Allah rızası için yapanlar.onlar cennettedir.Orada sonsuz ,ebedi çıkmamak üzere kalacaklar.

İşte böylece cennetlik cennete,cehennemlik,cehenneme girdikten sonra ölüm ortadan kalkacak sonsuz,ölümsüz hayat başlayacak.

Cennete gidenler,cehennemde olanlarla bir an karşı,karşıya gelecekler.Bu esnada aralarında bir konuşmalar başlayacak.Şimdi bu konuşmaları.Rabbimizin Kuranından dinleyelim.Fakat bundan sonra okuyacağımız her kelimeyi çok dikkatle okuyalım.Çünkü Ahiret Aleminde bu olay muhakkak olacak.Şimdiden kimler cehenneme gidecekmiş,onları cehenneme gideceklerden dinleyeceğiz.

Cennettekiler ,Cehennemde olanlardan soracaklar .Sizin Cehennemde olmanıza sebep nedir?

Cehennemdekiler diyecekler ki;(bizim ateşte olmamıza başlıca sebepler 4tanedir.)

1-) Biz namaz kılanlardan değildik.Kardeşlerim.Namaz dinin direğidir.Kim Namazını kılarsa dininin direğini dikmiştir.Terk eden ise direği yıkmıştır.Direksiz bina ayakta duramayacağına göre namazsız dinde ayakta kalamaz.Dinini yıkan kımse ise cennete giremez.Bir vakit namazı terk edenin cezası 80 sene cehennem ateşidir.’’İmandan sonra Mahşerde sorulacak ikinci sual namazdır.’’diye peygamber efendimiz S.A.V. bize haber veriyor.İşte bizler bunu anlayamadık namazsız bir hayat geçirdik.Kendimizi cehennem ateşinde bulduk.

2-) Bizler açları doyurmadık.Kendimizi düşündük tıka basa ,doymak bilmeden devamlı yedik,içtik.Artık midemizde yemeğe yer kalmayınca ,oh doyduk,Allah olmayanlara da versin dedik.Birileride bize dedi ki.Yuh sana senden geriye bir şey kalmadıki,Fakir,fukara yesin.Kardeşlerim kendisi tok,komşusu aç olanın sabaha mümin olarak uyanması mümkün değildir.diyen bir peygamberin ümmeti olarak var olan,yok olana,tok olan aç olana muhakkak yardım etmesi hem Rabbimizin,hemde Peygamberimizin emridir.

Yoksa yerimiz ateş olur.Fakir benimlemi çalıştıki ben ona zekat,öşür ,fitre veremem dersen işte o,zaman Allah c.c. korusun imanında tehlikeye girer.

3-) Bizim cehennemde oluşumuzun 3nçü nedeni;Biz Dünyada yönünü HAKTAN çevirmiş,sapıklığa,azgınlığa dönmüş.Dost olarak Rabbimizi değil de Allahımızın düşmanı olarak bildirdiği ŞEYTANİ laneyi seçtik.

Cami cemati,zikir ehli olmayı bırakıp,meyhane,kumarhane gayri meşru eğlence yerlerinin cemati olduk.Günahlar,kalpleri karartır diye peygamberimizi hiç dinlemedik.Kalplerimizi karartan sapık arkadaşlarla beraber olduk.Kendimi cehennemde bulduk.Atalarımız ne demiş; Söyle arkadaşını bende senin nasıl bir insan olduğunu söyleyeyim.Günde 5 vakit namazda 40 defa okuduğumuz FATİHAYI şerifte ne diyoruz .Allahım beni peygamberler yolundan yürüt,sapıklar yolundan yürütme.

Çünkü bu yolun sonu cehennem olur.diyen Rabbimize yönelmedik.

4-) Biz ölmeyecez,dirilmiyecez,hesap vermeyecez zannediyorduk.Fakat gerçeği şimdi anladıkMeğer hesap varmış,hesap vermek kurtulmak demekmiş.Lakin bizde amel yokki hesap verelim.Veremedik,kendimizi,cehennemde bulduk.

Kardeşlerim

Namazı kılanlardan,hemde ara vermeden kılanlardan,Açları doyuranlardan,hak yolunun yolcuları ile beraber olanlardan,Hesap var olduğunu bilen ve amelini tamamlayanlardan olalım.

Cehennemde değil Cennette Olalım

Selam ve Sevgi ile Kalınız.

1786 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle