Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 30 Mart 2015 | Alt Haberler, Geyve, Köyler, Manşet

CECELER İMAMINDAN ÖRNEK DAVRANIŞ

geyve-ceceler-koyu-imami,ndan-ornek-davranis (2)

Geyve ilçesi Ceceler Mahallesi imamı Ali Doğan Çocuklar ve gençleri namaza alıştırmak için yaptığı faaliyetler ile örnek teşkil ediyor.

Ceceler mahallesindeki Camide görevli Ali Doğan Hoca, boş zamanlarında çocuklara Kur’an-ı Kerim dersi vererek örnek bir çalışma sürdürüyor. Öyle ki çocuklar, düzgün bir kıraatle müezzinlik yapıp, ezan okuyorlar.

Son zamanlarda çocuklarımızı, onları meşgul eden bazı sebeplerden dolayı, camilerimizde pek fazla göremiyoruz. Ceceler’de cemaatin yarısını oluşturan 9-10 yaşlarındaki bu yavrularımız, camiyi çiçek bahçesine çevirerek özlenen manzarayı oluşturmuşlar.

Cecelerli çoçuklar,  topluca sohbet ortamında caminin manevi atmosferi ve Cami imamından istifade ederek manevi destek alıyorlar. Bu şekilde cami ve cemaatle haşir neşir olarak, mümkün oldukça diğer vakitlerde de cemaate katılmaya çalışıyorlar. Hem bir araya gelmenin mutluluğunu hem de camiyle imamla buluşmanın heyecanını yaşıyorlar. Cami görevlisine takıldıkları dini soruları sorarak dini konulardaki eksikliklerini gideriyorlar. Ayrıca çeşitli sosyal kültürel aktiviteleri birlikte yerine getiriyorlar.

Bu güzel hayra vesile olduğundan dolayı Ali Hocamıza teşekkür eder, yapacağı diğer hizmetlerinde muvaffakiyetler dileriz.

Geyvemedya.com/Haber Merkezi

3075 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle