Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 29 Aralık 2015 | Alt Haberler, Ekonomi, Geyve, Manşet, Sür Manşet, üst Haberler

Çiftçilere Müjde! ÇATAK Destekleme Ödemeleri Başladı

geyve-tarim-logo-1ÇATAK Programı kapsamında, 2015 yılında tarım arazilerinde ÇATAK (Çevre Amaçlı Tarım Arazilerini Koruma ) programının öngördüğü faaliyetleri yapan çiftçilerin desteklemeleri  ödenmeye başladı.

3140 Dekar Alanda

24 Aralık 2015  Perşembe gününden itibaren Ziraat Bankasından yapılan ödemelerde Geyve İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ÇKS sistemine kayıtlı  171 çiftçiye 3140 dekar alan için 423.540,35 TL ödeme yapılacak.

Dönüm Başına 135 TL

Çevre Amaçlı Tarımsal Arazilerin Korunması Projesi’nin hayata geçirilmesiyle, çiftçilere de dönüm başına 135 lira prim desteği sağlanıyor.

3 Yıllık Proje

Kısa adı ÇATAK olan Çevre Amaçlı Tarımsal Arazilerin Korunması projesi  geçtiğimiz sene Geyve ilçesinde uygulamaya konuldu. Projeyle,  toprak ve su kalitesinin korunması, doğal kaynakların sürdürülebilirliği, erozyonun önlenmesi ve tarımın olumsuz etkilerinin azaltılmasına yönelik alanların korunması amaçlanmaktadır.Üç yıl sürecek proje kapsamında, çiftçi kayıt sistemine dahil üreticilere, 1-2 ve 3. aşamada 135 lira destek veriliyor.

Erdinç TUNA-Geyvemedya.com

geyve-catak-destekleme-ucretleri-hesaplara-yatti-

 

2237 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle