Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 14 Kasım 2014 | Alt Haberler, Ekonomi, Geyve, Manşet, Teknoloji

Çardak Köyü Köprüsü Ulaşıma kapatıldı..

Pamukova ile Geyve’nin köylerinin bağlantısını sağlayan Çardakköy köprüsü yeni köprünün ana ayaklarının yapımı nedeni ile geçici olarak trafiğe kapandı.. Peki köprü ne zaman trafiğe açılacak ?

pamukova-cardak-koyu-koprusu-yeni-kopru-calismalarindan-dolayi-ulasıma-kapatildi-51Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından yenisinin yapılması için ihaleye verilen ve yapım çalışmaları devam eden Çardakköy köprüsünün ana ayaklarının yapım çalışmaları nedeni ile ulaşımın kontrollü olarak sağlandığı eski köprü geçici olarak trafiğe kapatıldı.

Yeni köprünün inşaatını yapan Şantiye Şefi Kemal Okçuoğlu, yeni köprü inşaatının kenar ayaklarının temel atım çalışmaları nedeni ile eski köprünün ayaklarının açıldığını ifade ederek “ Yeni köprü’yü eski köprünün 10 metre batısına inşa ediyoruz. Dolayısı ile kenar ayaklarının temel çalışmaları esnasında eski köprünün ayakları hafriyat çalışması nedeni ile açıldı. Bu da eski köprü için tehlike arz ediyor. Bu nedenle kenar ayaklarının temel çalışmaları bitinceye kaadar eski köprü bir süre trafiğe kapalı kalacak “ dedi.

Yeni köprünün kenar ayaklarının temel çalışmalarının yaklaşık bir veya bir buçuk ay sürebileceği bu süreyi daha öne alabilmek ve eski köprüyü tekrar trafiğe açmak için çalışmaların gece ve gündüz devam ettiği vurgulandı.

Yeni köprünün boyu yaklaşık 130 metre uzunluğunda genişliği 10.40 metre olacağı da ifade edilirken, eski köprünün trafiğe kapalı kaldığı sürece Pamukova’nın Geyve’nin köyleri ile ulaşımı Ciciler- Mekece ve yeni yapılan Pamukova-Gökgöz bağlantı yolundan sağlanacak.

İsmail ÇETİNTAŞ-Pamukovahalk

2350 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle