Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 02 Nisan 2012 | Gündem, Köyler, Manşet, Teknoloji

Pamukova Çardak Köyünde bulunan, Geyve’nin köyleri ile bağlantıyı sağlayan Çardak Köy Köprüsü 29 Mart 2012 günü hasalı olduğu için güvenlik açısından trafiğe kapatılan köprüde uzman mühendisler inceleme yaptı.

Sakarya Nehri üzerinde bulunan Çardak Köy Köprüsünün incelenmesine, Sakarya İl Özel İdare Müdürlüğü Yol Ulaştırma Müdürlüğü İnşaat Mühendisi Musa Altınsoy ve köprü konusun da uzman iki mühendis katıldı.

Çardak Köy Köprüsünün ayaklarında ve köprü üstünde yapılan incelemede Köprünün hasarlı olduğu yaklaşık 10 cm kayma olduğu tespit edildi. İl Özel İdare Müdürlüğü Mühendisi Musa Altınsoy ile uzman mühendisler arasında geçen diyaloglar ise oldukça ilginçti.

İŞTE O İLGİNÇ DİYALOGLAR;

Altınsoy; “ Köprüyü yıkalım”

İstanbul’dan gelen iki mühendisin İl Özel İdare Müdürlüğü Mühendisi Musa Altınsoy’a “ Köprüyü yeniden inşa etmeyi mi yoksa güçlendirmeyi mi düşünüyorsunuz “ sorusuna, Musa Altınsoy “ Yıkmayı ve yeniden yapmayı düşünüyoruz” dedi.

Kozan Köyü Muhtarı;” Yıkılmasına karşı değiliz ama…”

İncelemede mühendislerin yanında bulunan Geyve Kozan Köyü Muhtarı Mustafa Güner mühendislere Köprünün yıkılmasının, köprüyü kullanan vatandaşları zora sokacağını söyleyerek “ Yıkılmasına karşı değiliz, ama yıkılıp yenisi yapılıncaya kadar köprü güçlendirilerek hafif araçlara trafiğe açılırsa mağduriyetimiz giderilmiş olur “ dedi.

Altınsoy “ Zaten yargılanıyorum risk alamam. Köprü yıkılacak”

İl Özel İdare Müdürlüğü Mühendislerinden Musa Altınsoy kendisinin Fevziye köyü hemzemin geçitindeki trenin TIR a çarpması sonucu 1 makinistin hayatını kaybettiği kazadan dolayı yargılandığını, bu nedenle risk alamayacağını Köprünün yıkılması gerektiğini söyledi.

Kozan Köyü Muhtarı “ Peki köprü yıkılırsa Pamukova’ya nasıl ulaşacağız?”

Kozan Köyü Muhtarı Musata Güner ise “ Peki bu köprü yıkılırsa biz Pamukova’ya nasıl ulaşacağız” sorusuna Musa Altınsoy “ Ak Gıdanın altında yeni yapılan köprüden geçebilirsiniz “ dedi. Kozan Köyü Muhtarı Güner “ O bahsettiğiniz köprü daha ulaşıma açılmadı. Oraya kadar gittikten sonra neden Pamukova’ya gidelim Geyve’ye gideriz “ dedi.

Uzman Mühendisler “ Yenisi yapılıncaya kadar köprü güçlendirip açılabilir “

İl Özel İdare Müdürlüğü Mühendisi Musa Altınsoy risk almayacağını, köprünün yıkılıp tekrar yapılacağını bu süre içerisinde vatandaşların alternatif güzergahları kullanması gerektiğini söyledi. İstanbul dan gelen Uzman Mühendisler ise istenirse güçlendirip yenisi yapılıncaya kadar köprünün hafif araçlara trafiğin açılabileceğini belirtiler.

Çardak Köy köprüsünün akıbeti belirsizliğini koruyor

Çardak Köy Köprüsünün akıbeti Uzman Mühendislerin vereceği rapor sonrasına belli olacak. Rapor sonucu sonrası köprünün trafiğe açılıp açılmayacağı ise belirsizliğini korurken bu süre içerisinde Köprü güvenlik açısından trafiğe kapalı kalacak.

İsmail ÇETİNTAŞ-Pamukovahalkhaber.com

2349 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

Köprü Üzerinde; “Yıkalımmı, Güçlendirelimmi” .. Diyaloğu için 2 Yorum

  1. hasan dedi ki:

    Mühendis yıkacaz diyor benim muhtarım yenisi yapılasıya kadar güçlendirelim diyor..
    Ya pamukovaya gitmek karşıya geçmek canından daha mı önemli kozanlı muhtarım..

  2. ömer dedi ki:

    yıkın gitsin abi.köylüler geyve ye gelsin.geyve esnafı para kazansın.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle