Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 02 Mayıs 2019 | Alt Haberler, Eğitim, Geyve, Gündem, Manşet, üst Haberler, Yaşam

Çanakkale Ruhu Yaşandı

Geyve Kız İmam hatip lisesi öğrencileri tarihe mal olan Çanakkale Savaşlarının yaşandığı bölgeleri ziyaret ederek o ruhu yeniden yaşadılar.

ÇANAKKALE RUHU YAŞANDI

Geyve Kız İmam Hatip Lisesi Müdür Yardımcısı Remzi Kaya ve okul öğretmenlerinden Ahmet Tolga Doğan ile öğrencilerin katılımıyla gerçekleştirilen gezi kapsamında; Ecebat, Kilitbahir Kalesi, Namazgah Tabyası, Seyit Onbaşı, Yahya Çavuş, 57. Alay, Conkbayırı, Abide, Sargıyeri Şehitliği, Aynalı Çarşı gibi gezi programında yer alan başlıca yerler ziyaret edildi.Öğrenciler vatan savunması ve manevi değerler açısından çok önemli olan ve tarihe şahitlik eden mekanları yerinde ziyaret edip bilgi edinerek Çanakkale ruhunu yerinde yaşadılar.

İBRETLİK HİKAYELER DİNLENDİ

Geyve Kız İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin Türk askerinin Çanakkale´yi nasıl geçilmez kıldığını uzman rehber eşliğinde, yerinde hissetme fırsatı yakaladığı gezide, Bu vatanın çok zor şartlarda kazanıldığı ve bizlere emanet edildiği , anıt, müze, şehitlik ve savaş alanlarının gezilmesiyle bir kez daha vurgulanmış; yaşanmış ibretlik olaylar yaşandığı yerlerinde profesyonel gezi rehberi aracılığıyla anlatılarak şehit ve gazilerimiz yeniden minnetle anılmıştır.

Erdinç TUNA-Geyvemedya.com

1838 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle