Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 17 Mayıs 2018 | Alt Haberler, Geyve, Gündem, Manşet, Sür Manşet, üst Haberler, Yaşam

Çamlık ve Şehren Konuklarını Ağırladı…

Çamlık ve Şehren Konuklarını Ağırladı…

Geyve’de devlet millet buluşmaları devam ediyor.

Geyve ilçesinde devlet vatandaş buluşmaları kapsamında Çamlık ve Şehren mahallesinde (Köyü) halk toplantısı yapıldı.

Uzun süredir devam ettirilen devlet-millet buluşması Çamlık ve Şehren Mahallesiyle devam etti. Hükümetin yerinde yönetim politikası ile başlayan ve Geyve’de istikrarlı bir şekilde devam ettirilen devlet-millet buluşması vatandaşın takdirini topluyor.

Çamlık ve Şehren Mahallesinde düzenlenen toplantıya Kaymakam İlyas Memiş, Kaymakamlık Refiki Rümeysa Sena Kurt, Belediye Başkanı Murat Kaya, İlçe Jandarma Komutanı J. Yüzbaşı R. Gökhan Civek, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Doğan, İlçe Vaizi Veysel Aran, İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdür V. Hüseyin Saban, Orman İşletme Müdür Yardımcısı Serdar Kabakçı, Kaymakamlık Yazı İşleri müdürü Atilla Vardar, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mustafa Doğan, Geyve Sosyal yardımlaşma Vakfı temsilcisi Halil Serin,  Çamlık Mahallesi muhtarı Sezai Akçay, Şehren Mahallesi muhtarı Adem Yüksel  ve mahalle sakinleri katıldı.

Toplantıda, vatandaşların kendilerinin hizmetinde bulunmak isteyen yetkili makamlara birebir sorunlarını aktardığı devlet millet buluşmalarında İlçeyi yönetenler yapılan çalışmaları, yapılacak işleri anlatıp vatandaşların taleplerini dinliyor. Mahallelerde gerçekleşen buluşmalar sadece belediyecilik hizmetleri ile sınırlı kalmıyor. İlçe müdürleri de kendi alanlarıyla alakalı vatandaştan gelen talep ve önerileri not alıp sorunlara çözüm bulmak için çalışmalar yapıyor.

Çamlık ve Şehren Mahallesi sakinleri ile muhtarları Sezai Akçay ve Adem Yüksel konuklarını mahalle meydanında karşıladı. Konukları karşılayanlar arasında bayanların çokluğu dikkatlerden kaçmadı.

Çamlık Muhtarı Sezai Akçay ve mahalle sakinlerinin söz alarak yaptığı konuşmalarda Tarla yollarının düzeltilmesi, Sulama göleti yapılarak sulu tarımın kolaylaştırılması, Elektriklerde ki voltaj düşüklüğünün giderilmesi, Köy konağının yapılarak çok amaçlı kullanılması gibi talepler dile getirildi.

Şehren Muhtarı Adem Yüksel hoş geldiniz konuşması sonrasında taleplerini sıralayarak destek talebinde bulundu;

Köy yollarının genişletilerek kaza risklerinin azaltılması, Su sorunlarının giderilmesi, oldukça bakımsız görünen evlerinin badana yapılması için belediyenin yardımcı olması, çevrede örnek köy olmak istiyoruz yardımcı olun, geçim kaynaklarımız tarım ve hayvancılıktır, baraj talebimiz oldu cevap bekliyoruz, öğrenci servislerinin öğrencileri alış teslim saatleri çok erken ve çok geç oluyor ders çalışmakta zorlanıyorlar.

Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya, Geyve Kaymakamlığımızca tertiplenen Devlet/Millet Buluşmalarımızda bugün Çamlık ve Şehren Mahallelerimizde vatandaşlarımızla buluştuk.İlçe Kaymakamımız Sayın İlyas Memiş ve diğer Kurum Amirlerimizle birlikte vatandaşımızın sorunlarını dinledik. Yerinde tespit yaptık. Devlet-Millet buluşmalarının diğer mahallelerde gerçekleştirileceğini ve vatandaşı bürokrasi ile yormadan yerinde çözüm üreten ziyaretlerin yararlı olduğunu ifade ederek tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum, dedi.

Kaymakam İlyas Memiş, halk toplantılarının vatandaşlarımızın sorunları ve taleplerinin mahalle sakinleriyle görüşülerek ve yerinde incelenerek tespit edilmesi için yapıldığını; vatandaşlarımızın bu talep ve sorunların ilgili kurumlara iletilerek çözülmesi için takibinin yapılacağını belirtti.

Konuklara; keşke ve meyve ikramında bulunuldu.

Namık Cihan/Geyvemedya.com

3082 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle