Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 13 Mart 2017 | Alt Haberler, Ekonomi, Geyve, Köyler, Manşet, üst Haberler

CAMİ İNŞAATI HIZ KESMİYOR

Geyve Karacaören Köyü Macarlar Mahallesine yapımı devam eden Cami inşaatı, köy halkının yoğun çabalarıyla devam ediyor.

Geçim kaynağı tarım ve hayvancılık üzerine olan Geyve Karacaören Mahallesi günümüzde “İmece” ruhunun yaşatıldığı nadir yerlerden biri.Geçtiğimiz yılın sonlarında birlik ve beraberlik içinde başlanan camii inşaatı yükselmeye devam ediyor.Kışın karına yağmuruna ve soğuğuna aldırmadan, durmaksızın inşaata iştirak eden Karacaören halkı, bir an önce caminin inşaat işi bitip, ibadete açılması için gayret sarfetmektedirler.

Karacaören Camii Yaptırma Derneği Başkanı Alaaddin KAYMAK;Cami üç katlı olup, alt kat cemiyetlerde yemekhane olarak ve konferans salonu olarak da kullanılacak şekilde yapılmakta olup orta kat erkeklere, Üst kat bayanlara ibadethane olarak yapılmaktadır. ; Bu camimiz imece usulü ile yapılmaktadır. Herkes bir işi yapmaya çalışıyor. Ben hiçbir işten anlamıyorum diyenler ise amelelik yaptı. İmece usulü ile camimizi bu duruma getirdik. Çalışmak için gelen vatandaşların istek ve arzuları bizleri mutlu ediyor. Halkın her tür destekleriyle ve maddi yardımlarıyla camimiz inşallah kısa sürede ibadete açılacaktır.Hayırsever vatandaşlarımızın yardımlarını bekliyoruz. Bütün emeği geçenlere teşekkür ediyoruz’’ dedi.

Halil GÜL-Geyvemedya.com

3478 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

İmece Usuluyle Yapılan Camii İnşaatı Tüm Hızıyla Devam Ediyor için 1 yorum

  1. kayıboyu dedi ki:

    cenabuallah razı olsun,kazasız belasız tamamlamayı nasip etsin inşaallah.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle