Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 19 Şubat 2018 | Alt Haberler, Geyve, Gündem, Manşet, Sakarya, üst Haberler

Çakır’dan, Halk oyunları Şölenine Davet

Hünerlerini sergileyecekler

Minik-yıldız ve gençler kategorisinde folklor yarışmaları 25 Şubat Pazar günü Atatürk Spor Salonu’nda yapılacak. Folklor İl Temsilcisi Neşet Çakır herkesi halk oyunları şölenine davet etti

Halk oyunları il birinciliği müsabakaları her yıl olduğu gibi üç kategoride yapılacak. Minikler kategorisinde ilkokul öğrencileri, yıldızlar da orta okul ve gençler kategorisinde ise liseliler hünerlerini sergileyecek. Türkiye Halk Oyunları Federasyonu İl Temsilcisi Neşet Çakır Pazar günü yapılacak yarışlar öncesinde yaptığı açıklamada herkesi çocukları izlemeye davet etti.

Folklor İl Temsilcisi Neşet Çakır “Geleneklerimizin yaşaması, çocuklarımızın halk oyunlarını geleceğe taşıması için onların yanında olmalıyız. Okullarımız ve folklor kulüplerimizin yarışmalarının şölen havasında geçmesi için yanlarında olmamız lazım. Sadece yarışacak çocuklarımızın velilerinin değil salonda geleneklerin yaşamasını isteyen herkesin olması gerektiğine inanıyorum” diyerek Pazar günü Sakaryalıları Atatürk Spor Salonuna davet etti.

Folklor Sakarya İl Birinciliği müsabakalarına katılacak okullar cumartesi günü genel prova yapacaklar. Pazar günü teknik toplantının ardından yarışmacılar jüri üyelerine kendilerini beğendirmek için hünerlerini sergileyecek. Sakarya’da derece yapan çocuklarımız şehrimizi ülke genelinde yapılacak yarışlarda temsil edecek.

Ercan DEMİR-Geyvemedya.com

1788 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle