Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 31 Mart 2015 | Gündem, Yaşam

Çağlayan’da operasyon bitti!

cumhuriyet_savcisi_mehmet_kiraz_sehit_oldu_kh_h289132_96ce6Savcı Mehmet Selim Kiraz şehit oldu.

Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz ağır yaralı olarak kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi.

Çağlayan Adliyesi’nde DHKP-C tarafından rehin alınan Savcı Mehmet Selim Kiraz ağır yaralı olarak kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi.


Çağlayan’da operasyon bitti! İşte Savcı Mehmet Kiraz’la ilgili son bilgiler

s_4745

Berkin Elvan soruşturmasına bakan Savcı Mehmet Selim Kiraz, bugün saat 12:36’da Çağlayan’daki odasında DHKP-C’liler tarafından silahla rehin alındı. Teröristler 15:36’ya kadar süre verdi. Müzakereler akşam saatlerine kadar sürdü. Müzakerelere katılan kadın avukatın iddiasına göre akşam saatlerinde teröristler, müzakerecilerden, emniyet müdürünün de dahil olduğu bir açıklama yapılmasını istedi. Ancak talep reddedildi. Teröristler bunun üzerine “bu son konuşma oldu” diyerek telefonu kapattıktan sonra odandan bir el silah sesi geldi.  Savcının öldürüldüğünü düşünen polisler de silah sesinin gelmesi üzerine operasyon başlattı. 

Özel Harekat timlerince gerçekleştirilen operasyonda iki terörist ölü ele geçirildi. Rehin alınan savcı da karnından vurularak ağır yaralandı.

Terör örgütü DHKP-C üyeleri Berkin Elvan soruşturması savcısı Kiraz’ı Çağlayan Adliyesi’ndeki odasında saat 12.36’da rehin almıştı. Teröristler saat 15.36’ya kadar 5 talep için süre vermişti. Müzakereler sürüyordu.

İŞTE OPERASYON ANI

OPERASYON SONRASI YAPILAN AÇIKLAMA

Çağlayan Adliyesi önünde resmi açıklama yapıldı. İstanbul Emniyet Müdürü Selami Altınok, Savcı Mehmet Selim Kiraz’ın yaralı olarak hastaneye kaldırıldığını, iki teröristin de ölü olarak ele geçirildiğini bildirdi.

Yapılan açıklamada, “Yapılması gereken bütün görüşmeler yapılmıştır. 6 saat boyunca sabırla yürüttüğümüz çalışmalar sonucu, teröristler telef oldu. Teröristler telefonla iletişim kurulduğu bir anda savcımızın odasından silah sesleri gelmesi üzerine birimlerimiz operasyon yapmışlardır. Bütün iletişim kanallarını kullanmamıza rağmen, teröristler emniyet ve adli teşkilatın bütün çabalarına rağmen, savcımıza silahla müdahalede bulunmuşlardır. Ağır yaralanan Savcımız hemen ameliyata alındı” ifadeleri kullanıldı. 

Selami Altınok, sözlerinin sonunda, ”Devletin savcısına, görevlilerine nerede bir el kalkarsa güvenlik görevlilerimiz o eli kıracaktır” ifadelerini kullandı.

2693 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle