Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 23 Ekim 2018 | Alt Haberler, Ekonomi, Gündem, Manşet, Sakarya, üst Haberler

Buzdağı’ndan Enflasyonla Mücadeleye Destek

Buzdağı’ndan Enflasyonla Mücadeleye Destek

Geyve ilçesi Doğançay Mahallesinde bulunan ve Türkiye’nin en kaliteli içme sularından olan Sakarya’nın önemli markası Buzdağı, enflasyon ile mücadele için yürütülen milli dayanışmaya destek verdiğini açıkladı.

MKM Grup Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul, “Enflasyonla mücadele konusunda hükümetimizle birlikte biz de elimizi taşın altına koyuyoruz. Ürünlerimizde fiyatlarımızı aşağı çektik; en az yüzde 10 olmak üzere, özellikle pet ürünlerimizde ‘lere varan indirimler uygulamaya başladık.” dedi.

Sakarya’dan dünyaya açılan ve aldığı ödüllerle adından sıkça söz ettiren Buzdağı Su, Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından açıklanan Enflasyonla Topyekûn Mücadele Programı’na destek veriyor. Kurulduğu günden itibaren, her zaman vatanının ve milletinin yanlarında olduklarını ve mücadele programı için de çalışma başlattıklarını açıklayan MKM Grup Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul, “Her zaman ifade ettiğim gibi Türkiye, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde tüm zorlukların üstesinden gelerek hedeflerine ulaşacaktır. Başta hemşehrilerimiz olmak üzere, bizleri tanıyan tüm müşterilerimiz de bilirler ki, Buzdağı Markası olarak her zaman devletimizden yana olduk, müşterilerimiz en kaliteli suyu en uygun fiyatlarla içsin diyerek yoğun bir çalışma yürüttük. Bugün de enflasyonla mücadele programına destek için fiyatlarımızı aşağı çektik.” diye konuştu.

Buzdağı’nda İndirim Başladı

Özellikle son dönemde kurda meydana gelen spekülatif artışlar sonucu fiyatlamalarda yaşanan yukarı yönlü gidişin yüksek enflasyona neden olduğunu ve bu duruma karşı başlatılan mücadelenin öneminin iş dünyasının farkında olması gerektiğini vurgulayan Kösemusul, “Bu dönemde tedarikçilerimizin desteğini de önemsiyoruz. Bizlerden yana olacaklarından şüphemiz yok. Ülkemizin son zamanlarda maruz kaldığı dış dinamiklerden kaynaklı, kur artışlarından doğan fiyat yükselmelerine Buzdağı markamız tepkisini ve mücadeledeki azmini göstermek adına, pet ürünlerimizde ila arasında değişen indirimler yapmıştır.” diye konuştu.

Topyekûn Mücadele

Enflasyonla mücadele resmi internet sitesinde de yer aldıklarını duyuran Kösemusul, “Özellikle kur artışlarından en çok etkilenen sektörlerden biri olmamıza rağmen, firma karlılık ve yatırım hedeflerimizden çok ciddi fedakârlıklar yaparak topyekûn mücadelede biz de varız diyoruz. Enflasyonla mücadele resmi internet sitesi olan https://enflasyonlamucadele.org.tr/ adresinde de yerimizi aldık. Tedarikçilerimizin de desteğiyle müşterilerimizin enflasyon yükünü hafifletmek amacıyla indirim ve kampanyalarımıza devam edecek; bu zorlu süreçte devletimizin ve müşterilerimizin yanında olmayı sürdüreceğiz.” ifadelerini kullandı.

KAYNAK:Adayorum.com

1327 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle