Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 04 Mayıs 2012 | Gündem, Manşet, Sakarya, Siyaset

Büyükşehirlerdeki beldelerin hepsi kapanacak..

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, ”Büyükşehirlerde beldelerin hepsi kapanacak. Aynı İstanbul gibi olacak, büyükşehir olacak… 13 vilayetin tüm sınırları içindeki belde belediyeler kapanacak” dedi.

Büyükşehirlerdeki belde belediyelerin durumu

Bu arada Bayraktar, Aksaray’ın Gülağaç ilçesine bağlı Bekarlar Belde Belediye Başkanı Şaban Yüksel’in, ”Nüfusu 2 binin altında kalan belediyelerin durumu” ile ilgili sorusu üzerine, nüfusu 2 binin altında kalan belediyelerin ve 100 nüfusun altında kalan köylerinde kapatılacağını bununla ilgili ciddi bir düzenleme yapılacağını söyledi.

Nüfusu 100’den az 2 bin 500-3 bin köyün bulunduğunu açıklayan Bayraktar, sözlerini şöyle tamamladı:

”Almanya yüzde 30 belediyelerini kapattı. Japonya yüzde 40, Kanada yüzde 40 kapattı. İdari sistemleri biraz daha berraklaştırmak lazım. Belediyelerin faydası yok değil, 2 bin altına düşen belediyelerin faydası var. Ama hizmetleri başka türlü getirilmesi lazım. Belediye binası, başkan, encümen, meclis üyeleri, personel, makine parkı çok ciddi şekilde biz o işi çok ciddi tarttık. Aksaray Belediyesi dibinde belde belediyesi var. Orada yapılaşma rejimi yürümüyor. Belediye hizmet grameri oluşmuyor. Popilist politikalardan hep kaçtık. Bizim büyükşehirlerde beldelerin hepsi kapanacak. Aynı İstanbul gibi olacak, büyükşehir olacak… 13 vilayetin tüm sınırları içindeki belde belediyeler kapanacak. Başka şeyler de var ama söylemeyelim.”

http://www.zaman.com.tr/

2407 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

Büyükşehirlerde Beldeler Kapanacak. için 2 Yorum

  1. ömer dedi ki:

    çoktandır yapılması gerekirdi bunun.bu kanunla geyve de ki köylerin çoğu kapanıp komşu köyün mahallesi olur.5-10 haneli köyde muhtara ne gerek var.boşuna devlet maaş veriyor.yazık günah ya.aynı şey belde belediyeleri içinde geçerli.sanırım alifuatpaşalılar artık hayal kurmaktan vazgeçer.

  2. umut çapoğlu dedi ki:

    yazının basında senı mantıklı bırı sanmıstım ama sonunda tüm yazının içine etmıssın.biz hayal kurmuyoruz biz tarıhımıze sahip çıkıyoruz.meclısınden tut da kapanacak bazı belde yçnetımlerınden bıle mücadelemız takdır görurken sizin gıbı aksama kadar kahvede oturup iki mecmua okuyarak herseyı bılıyoırum edasına burunen cok bilmişler bizim mücadelemıze saygı gösterecegınıze hayal dıyorsunuz..saygılı olun ve bılıyorsanız konusun alim sanalım bilmiyorsanız susun da adam sanalım beyler

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle