Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 08 Mart 2012 | Gündem, Manşet, Sakarya

Sakarya Büyükşehir Belediyesi daha önce yıkılmasını defaatle söylediği lakin bir türlü boşaltılmayan Gar Meydanı’ndaki dükkanlarda yıkım çalışması başlattı. Konuyla ilgili açıklama yapan Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İbrahim Pehlivan, “99 depreminin ardından yapılan ve yaklaşık 13 seneden beri şehrin imajını olumsuz yönde etkileyen yapılara bir son vermek amacıyla bir çalışma başlattık. Yıkım çalışmamızda gerekli duyarlılığı sağlayan ve bizlere yardımcı olan çok kıymetli esnafımıza ve mülk sahiplerimize teşekkür ediyoruz” dedi.

Büyükşehir Belediyesi’nin Gar Meydanı’nda dükkanları bulunan esnafa verdiği süre doldu ve dükkanların yıkımına başlandı. Sabah saatlerinde bölgeye gelen Büyükşehir Belediyesi ekipleri bölgede bulunan dükkanların yıkım ve söküm işlemlerini başlattı. Yıkımla birlikte bölgeyi Gar Meydanı ile birleştirerek, halkın nefes alabileceği çok güzel bir meydanı Sakarya’ya kazandırmak istediklerini belirten Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İbrahim Pehlivan, “99 depreminin ardından yapılan ve yaklaşık 13 seneden beri şehrin imajını olumsuz yönde etkileyen yapılara bir son vermek amacıyla bir çalışma başlattık. Bu konuyla ilgili daha önce esnafımıza da gerekli uyarı ve ikazları yaptık. Bilindiği gibi bir yandan Gar Meydanı’nda çalışmalarımız hızla devam ediyor. Yakın zaman içinde de Bulvarda da bir çalışma başlatacağız” dedi.

Çok güzel bir meydan geliyor

Sakarya’ya yakışmayan görüntülere daha fazla müsaade edilemeyeceğinin altını çizen İbrahim Pehlivan, “Sakarya’mız hızla değişiyor ve güzelleşiyor. Biz de çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bulvarda da yeni bir çalışma başlatacağız, çevre düzenlemesi yapacağız, kaldırımları yenileyeceğiz, orta refüjü elden geçireceğiz. Depremin izlerini de siliyoruz. 2012 yılında halen şehir estetiğini olumsuz yönde etkileyen ve her geçen gün hızla değişen ve gelişen şehrimiz Sakarya’nın çağdaş bir kent hüviyeti ile bağdaşmayan bu yapılarına daha fazla müsaade edemezdik. Esnafımızdan bu bölgeyi boşaltmalarını istedik. Verilen süre doldu ve bugün itibari ile yıkım çalışmasını başlattık. Ayrıca Gar Meydanı’nda yürüttüğümüz çalışmanın yanında bugün yıkımını gerçekleştirdiğimiz alanla ilgili olarak da bölgenin mülk sahipleriyle şu anda konu mahkemeye yansımıştır. İnşallah bu mahkemeden çıkan sonucun ardından konu hayırlısıyla karara bağlanır. Bu bölgeyi de meydanla birleştirerek halkımızın nefes alacağı çok güzel bir meydan kazandıracağız. Gerekli duyarlılığı sağlayan ve bizlere yardımcı olan çok kıymetli esnafımıza ve mülk sahiplerimize de teşekkürlerimizi sunuyoruz” diye konuştu.

2159 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle