Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 02 Kasım 2013 | Alt Haberler, Eğitim, Manşet, Sakarya, Yaşam

Büyükşehir Belediyesinden Seminer…

 

seminer.1Geyve İlçesi Kültür Merkezi Salonunda; Muhtarlara, STK Yönetimine, Belediye Meclis Üyelerine Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından “Sosyal Yardımlar İle İlgili” bilgilendirme semineri verildi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Davut Yüce ve Sosyal Hizmetler Şb. Mdr. Semih Bayraktar semineri verdi.

Daire Başkanı Yüce konu ile ilgili açıklamasında şunları söyledi: “Yöneticilerin, muhtarların, STK yöneticilerinin belirli konularda bilgi sahibi olmaları gerekiyor. İhtiyaç sahiplerini onlar biliyorlar. Kimin tekerlekli sandalyeye kimin akülü araca ihtiyacı var, kimin evi yanmış, kimin bakıma muhtaç hastası var, kimin hasta bezine veya hasta yatağına ihtiyacı var onlar biliyorlar. Her konuda devletimizin hizmetlerinin neler olduğunu anlatıyoruz. Sosyal Yardımlaşma Vakfından yardım alabilmek için neler yapmak lazım, Aile ve Sosyal Hizmetler Politikaları nelerdir anlatıyoruz. Büyükşehir Belediyesi Hizmetleri nelerdir anlatıyoruz. Devletin halkla içiçe olan kesimlerine, bu alanda kim neler yapıyor açıklıyoruz. Bilmeliler ki, yarın vatandaşların yanına gittiklerinde neler yapabileceklerini bilmeleri lazım. Kısaca söylemek gerekirse:Vatandaşın Devletten daha iyi hizmet almasını sağlayacak kişi ve kurumlara bilgiler veriyoruz.”

BŞhr.Bl.Sosyal Hizmetler Daire Bşk. Davut Yüce ve Şb. Mdr. Semih Bayraktar seminer öncesi, Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya’yı makamında ziyaret etti.

 seminer.1

Namk Cihan. Geyvemedya.com

 

2296 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle