Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 01 Eylül 2015 | Alt Haberler, Ekonomi, Geyve, Manşet, Teknoloji

Büyükşehir’in Asfalt Atağı Devam Ediyor

sakarya-buyuksehir-ekipleri-geyve-asfalt-calismasi- (5)Sakarya Büyükşehir Belediyesinin Geyve ilçesinde başlattığı asfalt atağı devam ediyor.

Geyve ilçesinde Altyapı, yağmursuyu ve içmesuyu çalışmalarının sona erdiği bölgelerde 2. Etap asfalt çalışmalarının geçtiğimiz hafta başladığını belirten Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya, asfalt çalışmalarının devam ettiğini belirterek İnşallah Büyükşehir Belediyemizin güçlü hizmet eliyle Geyve’de asfaltsız yol kalmayacak” dedi.

10 km Sıcak Asfalt

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, şehrin tamamında başlattığı asfalt çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Daha önce alt yapı çalışması biten bölgelerde asfalt çalışması yapan Büyükşehir ekipleri , Geyve’de de altyapısı tamamlanan güzergahlarda da gerekli adımları atıyor. Tepecikler Mahallesinden başlayan 2 etap asfalt çalışmalarında yaklaşık 10 kilometre uzunluğundaki güzergahlarda 20 bin ton asfalt kullanılacağı öngörülüyor.

Herşey Geyve İçin

Kısa süre önce altyapı çalışmalarının sonlandığı Alifuatpaşa Mahallesi ile Geyve ilçe merkezinde 1. Etap asfalt çalışması gerçekleştirdiklerini de hatırlatan Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanı Ali Oktar; “Bilindiği üzere Geyve’de 94 kilometrelik kanalizasyon hattında çalışmalar tamamlanmış, sağlam altyapıya kavuşan alanlarda da asfalt çalışması gerçekleştirilmişti. Devam eden çalışmalarda Altyapı, yağmursuyu ve içmesuyu çalışmalarının sona erdiği bölgelerde 2. Etap asfalt çalışmalarının derhal başladığını belirterek İnşallah Büyükşehir Belediyemizin güçlü hizmet eliyle Geyve’de asfaltsız yol kalmayacağını belirtti.

Sorunsuz İçme Suyu

“Geyve’de sorunsuz içmesuyu konusunda da adımlar atılıyor. İhalesi tamamlanan 17 kilometrelik içmesuyu hattıyla da bol ve temiz içmesuyu çalışmalarında da sona gelindi. İlçedeki 7 kilometrelik yağmursuyu hattınıda tamamlayan Saski ekipleri ilçe merkezinde bağlantı çalışmalarına devam ediyor.

Toplam 30 Bin Ton Asfalt

Geyve ilçe merkezinin bir bölümü ile Alifuatpaşa Mahallesinde yürütülen 1.etap asfalt çalışmalarında kullanılan 10 bin ton asfalttan sonra 2. Etap çalışmalarının yaklaşık 10 kilometrelik bölümünde 20 bin ton asfalt kullanılacak.
Tepecikler Mahallesinde Konyalı Alibey Caddesinde başlayan 2.etap çalışmalarının Alifuatpaşa Huzur blokları arası, Rauf Denktaş Caddesi, İstanbul Caddesi, İnciksuyu Mahallesi Umurbey Caddesi, Pomaklar caddesi, Umurbey yolu, Fabrikalar Caddesinde tamamlanırken bugün itibariyle  Yörükler Mahallesinde devam edeceği belirtildi.

Ercan DEMİR-Geyvemedya.com

sakarya-buyuksehir-ekipleri-geyve-asfalt-calismasi- (5)-crop

2631 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

Büyükşehir Asfalt Atağı Devam Ediyor için 1 yorum

  1. mehmet dedi ki:

    En kısa sürede ambulans yolununda asfalta kovusması temennisi ile…

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle