Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 24 Kasım 2018 | Alt Haberler, Geyve, Gündem, Sakarya, Siyaset

Büyükşehir Anketinde Ekrem Yüce Sürprizi

Büyükşehir Anketinde Ekrem Yüce Sürprizi

AK Parti’nin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı pazartesi günü yapılacak son anketinde Ekrem Yüce’ninde adı yer aldı.

Adalet ve Kalkınma Partisi’nin Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı hafta içi açıklanacak. Cuma günü 5 isim için kamuoyu araştırması yapan Genel Merkez haftanın ilk iş gününde son bir anket daha yaparak adayını açıklayacak.

Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar
İBB Kültür Dairesi Başkanı Rıdvan Duran
ÇAYKUR Genel Müdürü Ekrem Yüce
SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş
25. Dönem Milletvekili Ali İnci

Ak Partinin Büyükşehir adayı daha netleşmedi. Yeni alternatif isimler sorgulanıyor.
Yusuf Alemdar, Rıdvan Duran, Ali İnci, Rüstem Keleş ve Ekrem Yüce’nin isimleri dün Genel Merkez tarafından gönderilen anket ekibi tarafından Sakarya’da sorgulandı.
Bu isimlerden sadece Rıdvan Duran ve Ali İnci Büyükşehir Belediye Başkanlığına başvurdu. Bir süredir kamuoyunda kendilerini anlatmaya çalışıyorlar.

Yusuf Alemdar, Serdivan Belediye Başkanı ve Büyükşehir’le ilgili talebini hem AKP Genel Merkezine iletti, hem bizim gazetemiz aracılığıyla kamuoyuna duyurdu.

Ekrem Yüce 24 Haziran seçimlerinde 6’ıncı sıradan milletvekili adayıydı ve seçilemeyince bir ay kadar önce Çaykur Genel Müdürlüğüne atandı.

Pazartesi günü beş isim yeniden halka sorulacak. Anketlerden çıkacak sonuca göre raporlar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sunulacak ve ardından hafta içi AK Parti Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı açıklanacak.

2037 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle