Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 30 Ağustos 2015 | Alt Haberler, Geyve, Manşet, Yaşam

ZAFER BAYRAMI Törenle Kutlandı…

geyve-30-agustos-zafer-bayrami-kutlama-programi- (4)30 Ağustos Zafer Bayramının 93. Yıldönümü Geyve’de törenle kutlandı.

Sabah saat 09:00 da Cumhuriyet Meydanında   Atatürk Anıtına çelenk sunma ile başlayan ilk törende Ulu Önder Atatürk ve bütün aziz şehitlerimizin manevi huzurunda bir dakikalık saygı duruşu yapılarak İstiklal Marşımız okundu.

Kutlamalara; İlçe Kaymakamı İlyas Memiş, Belediye Başkanı Murat Kaya, Garnizon Komutanı J. Yzb. Mustafa Ceylan ve kurum yöneticileri katıldı.

Kaymakamlık, Garnizon Komutanlığı ve Belediye Başkanlığı çelenklerinin Atatürk Anıtına sunulmasından sonra İstiklal Marşı törene katılanlar tarafından birlikte seslendirildi.

Astsb. Kd. Çvş. Ömer Cici günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yaptı. Cici konuşmasında özetle: “…Bu zaferi kazanan ben değilim diyor Mustafa Kemal. Bunu asıl, tel örgüleri hiçe sayarak atlayan, savaş meydanlarında can veren, yaralanan, Akdeniz yolunu Türk süngülerine açan kahraman askerler kazanmıştır. Ne yazık ki onların her birinin adını Kocatepe sırtlarına yazmak mümkün değildir. fakat hepsinin ortak bir adı vardır; “Türk Askeri”. 30 Ağustos Zaferini kutladığımız bu günde Türkiye Cumhuriyetimizin varlığını devam ettirmek adına var gücümüzle çalışacağımızı ifade ederek, herkesin ve büyük Türk Milletinin “30Ağustos Zafer Bayramını canı gönülden kutlarım.” Dedi.

Geyve A.S.M.L. öğrencisi Edanur Çetinkaya’nın şiirini sunmasından sonra, Cumhuriyet Meydanındaki tören sona erdi.

İlçe Kaymakamı İlyas Memiş, Makam Odasında kutlamaları kabul etti. Çelenk Sunma programına katılan protokol üyeleri, Kaymakam İlyas Memiş’in bayramını tek tek kutladı. Kaymakam Memiş konuklarına ikramlarda bulundu.

Namık Cihan. Geyvemedya.com

geyve-30-agustos-zafer-bayrami-kutlama-programi- (5)

 

 

1883 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle