Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 24 Nisan 2017 | Alt Haberler, Eğitim, Fotoğraflar, Geyve, Köyler, Manşet, üst Haberler, Yaşam

Burhaniye Köyünde 23 Nisan Coşkusu

Geyve İlçesi’nde yağan aşırı yağmur Ulusal Egemenlik ve Çoçuk Bayramı kutlamalarına engel olmadı. 70 haneli Burhaniye Mahallesi’nde 23 Nisan ilkokulun önüne çekilen branda altında kutlandı. Geyve Kaymakamı İlyas Memiş de kutlamalara katılarak öğrencilerin mutluluğuna ortak oldu.

Geyve’ye bağlı Burhaniye Köyünde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinliklerinde hem öğrenciler hem veliler doyasıya eğlendiler.

ÇADIR ALTINDA GÖSTERİ

Sakarya’da bayram sabahı etkili olan sağanak yağış nedeniyle kent merkezi ve ilçelerdeki neredeyse tüm okullar açık alanda yapacakları 23 Nisan etkinliklerini iptal etti. Geyve’nin 70 haneli Burhaniye Mahallesi’ndeki 24 öğrencinin öğrenim gördüğü Burhaniye İlkokulu’nda ise hazırlanan kutlamalara yağmur engel olamadı. Erken saatlerde çok sayıda vatandaş okuldaki öğretmenlerle işbirliği yaparak okul önündeki alanının üzerini brandayla kapattı. Minikler ve velileri Cumhuriyet coşkusunu brandanın altında yaşadı.

VELİLERİN HEYECANI DORUĞA ÇIKTI

Saygı duruşu ve İstiklal Marşıyla başlayan programda; öğrenciler günün anlam ve önemini belirten konuşma yaptı ve şiirler okudu. Öğretmenlerin hazırladığı muz yeme, baklava yeme, çiğ köfte yeme, un dolu bardaktan pingpong topunu çıkarma gibi yarışmalar yapılırken, veliler heyecandan yerinde duramadı. Ana sınıfı öğrencilerinin gösterisi çok beğenildi.

DOYASIYA EĞLENDİLER

23 Nisan programı, organizatör ekibin müzik eşliğinde palyaço oyunları ve çeşitli yarışmalarla devam etti. Dereceye giren öğrencilere çeşitli hediyeler verildi. Osmangazi Ortaokulu öğrencilerinin Geyve yöresi halk oyunları gösterisi, programa ayrı bir renk kattı. Düzenlenen şenlik sayesinde hem öğrenciler hem de veliler doyasıya eğlendiler.

KATILIM ÇOK OLDU

Burhaniye Köyünde gün boyu devam eden 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı şenliklerine Geyve kaymakamı İlyas Memiş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Doğan, Orman İşletmesi müdürü Mustafa İşçioğlu, Nüfus müdürü Mahmut Keçeci, Halk Eğitim Müdürü Mustafa Doğan, Geyve Anadolu Lisesi müdürü Ahmet Akkuş, Elvanbey Anadolu Lisesi müdürü Alaattin Özdin, Geyve Ortaokulu müdürü Kerim Bülbül, Osmangazi Ortaokulu müdürü Mustafa Can, Doğantepe YBO müdürü Adem Çavdar, Eşme Ortaokulu Müdürü Erkan Dursun, Akdoğan Ortaokulu müdürü Remzi Yetkin, Eşme İlkokulu müdürü Cemalettin Gürkan, Necip Fazıl Kısakürek İlkokulu müdürü Mesut Türedi, Ahmet Yesevi İlkokulu müdürü Alaattin Şan, Sağlık Meslek Lisesi müdür yardımcısı Sezgin Kaya, öğretmenler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

İKRAM BOL OLDU

Okul müdürü Mehmet Emin Şimşir öğrencilerin coşkusunu kırmamak için etkinlikleri iptal etmediklerini belirterek, “Gerekli önlemleri aldık, çadırlarımızı kurduk. Köylülerimiz yardımcı oldular. İşbirliği yaptık. Herkes memnun. Yemek ikram ettik. Bugün ülkemiz için çok özel bir gün. Çocuklara armağan edilen bu günü yağmur sebebiyle iptal edip, minik yavrularımızın coşkusunu kırmak istemedik” dedi.

Burhaniye köyünün halkı:” Burhaniye, Burhaniye olalı böyle bayram şenliği görmedi.” dediler.

Namık CİHAN-Geyvemedya.com

5395 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle