Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 18 Eylül 2019 | Alt Haberler, Ekonomi, Geyve, Gündem, Manşet, Sür Manşet, üst Haberler, Yaşam

Buldukları Parayı Sahibine Verdiler

Buldukları Parayı Sahibine Verdiler

Geyve Merkez Atapaşa Cami-i Şerifi’nde Kur’an-ı Kerim Dersleri alan öğrenciler örnek bir davranış uyguladı.

Atapaşa Cami-i Şerifi’nde Kur’an-ı Kerim Dersleri alan üç arkadaş Konyalı Alibey Caddesi’nde beraber gelirler iken saat 21.30 sularında yolun kenarında bir miktar kâğıt para gördü. Acaba bu paralar sahte para mı diye alıp bakan 3 arkadaş bunların gerçek para olduğunu anladı.

Kendilerine ders veren hocalarını arayarak soran; A. Baki Yıldırım, A. Kerim Dişli ile Muhammed Allaw isimli arkadaşlar parayı ne yapmaları gerektiğini sordu.

Hocaları İsmail Yıldırım ise kendilerine Belediye Zabıtasına gidip bir miktar para bulduklarını söylemelerini istedi. Cumartesi günü Belediye ve zabıta kapalı olunca kimseyi bulamayan öğrenciler daha sonra anons ilgili kişiye rastladı. Çocuklar bir miktar para bulduklarını ifade etti.

Aynı güzergâh üzerinde bir miktar para ve düşürdüğü miktarı söyleyen Anons ile görevli Süleyman DOLGUN ile beraber hocalarının yanına gelen öğrenciler parayı DOLGUN’a teslim etti. Para sahibi Süleyman Dolgun ise öğrencilere bir miktar harçlık verdi ve teşekkür etti.

Öğrencilere ders veren Hocaları İsmail YILDIRIM : “Öğrencilerimize esnaflarımız ve cemaatten bazıları yemek ve harçlık vermektedir. Onun için bizlerden aldıkları İslami terbiye ve karınlarının tok oluşu ellerine geçen veya buldukları emanet yerine teslim etmek için birbirleri ile adeta yarış yaparlar. Onların buluntu para veya eşyaya ihtiyaçları yoktur.”şeklinde konuştu.

M.Hamdullah ERGİN/Geyvegündem

2692 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle