Hoşgeldiniz  

Fikret IŞIK | 08 Ekim 2013 | Alt Haberler, YAZARLAR

BU GÜNKÜ DÜNYANIN ANATOMİSİ

fikret ışık köşe yazısı-cropBugunkü Dünyanın Anatomisi

İkinci cihan harbinden sonra BM Dünya bankası İMF kuruldu ve  kuvvet zoruyla Filistin’e bir İsrail yerleştirildi.

Sözde insanlık huzur ve barış ve saadete kavuşacaktı .

Halbuki ne oldu 1989 da kominizm’in iflas ve sovyetlerin dağılmasına kadar soğuk harb devam etti. Dünyada ekonomik bakımdan fakir ülkeler daha fakir zengin ülkeler daha zengin oldu.Gerek ülkeler arasında gerekse ülkelerin içinde gelir dağılımları gittikçe bozuldu .Açların işsizlerin sayısı gittikçe arttı milyonlarca insan enflasyon ve pahalılıktan dolayı her geçen gün artan geçim sıkıntısı ile ızdırap çekti . Siyasi bakımdan Filistin Keşmir Kore ve Vietnam başta olmak üzere sürekli harpler ve silahlı çatışmalar devam etti. İnsanlığın üzerine bir kabus gibi çöken bu devir esnasında batılılar hep biz insanlığa saadet getireceğiz ama ne yazık ki bir kominizim var Sovyetler var soğuk harp var bundan dolayı hizmetimizi yapamıyoruz dediler durdular.

Nihayet 1989 da kominizim iflas etti ve Sovyetler dağıldı o günden bu güne kadar yıllar geçti. Son dönemlerde ekonomik alanda geri kalmış ülkelerin dış borçları ve bunun için ödedikleri faizler korkunç seviyelere ulaştı diğer casino online yandan başta müslüman körfez ülkeleri olmak üzere harpler dolayısıyla birçok ülkelerin ekonomileri büsbütün bozuldu.

Siyasi alanda ise yeryüzünde barış geleceğine tam tersine sıcak çatışmalar gittikçe arttı ve yeryüzünün her yanına yayıldı.

İRAN IRAK savaşları Irak’a müdahale körfez savaşı körüklendi.

Somali’de yerli halkı ezmek için Somali işgal edildi.

BOSNA ÇEÇENİSTAN ve AZARBEYCANDA tarihin görmediği katliamlar yapıldı ve birçok müslüman ülkeye haksız ambargolar konuldu.

Adım adım bütün dünya sömürüldü ve köle haline getirildi. Böylece yeni dünya düzeni adı altında tek kutuplu tahakküm ve sömürü düzeni gerçekleştirilmeye çalışıldı.

Bunun gerçek sebebini anlaya bilmek için yeryüzünde olayların tesadüfen cerayan etmediğini idrak etmek gerekir . Yeryüzünde yaşayan bütün insanlık üzerinde kendi hakimiyetini kurmak bütün insanları köle yapmak ve kendine tabi kılmak ve sömürmek isteyen bir gücün varlığını görmek gerekir. Bu gücün gayelerini metotlarını nasıl çalıştığını bütün dünyayı nasıl avucunun içine almak istediğini ve bunun için asırlardan beri gelişerek bugün artık nasıl organize bir güç haline geldiğini bilmek gerekir “Son yıllarda oluşturulan bahar senaryoları da bu oyunun bir parçası olsa gerek”.

2079 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle