Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 21 Ekim 2019 | Alt Haberler, Eğitim, Geyve, Gündem, Manşet, Sür Manşet, Videolar, Yaşam

Bugün Mutluluğun Adresi Safıbey’di

Bugün Mutluluğun Adresi Safıbey’di

İstanbul’da faaliyetlerini sürdüren “Mutluluğun Adresi Sosyal Yardımlaşma Derneği” üyeleri Geyve Safıbey Eriş okulunu öğretmen ve öğrencileriyle birlikte adeta yeniden yarattılar. İstiklal Marşı okunarak başlayan çalışmalar dernek üyelerinin alkışlar eşliğinde uğurlanması ile sona erdi.

Daha Yaşanabilir Bir Okul

Bugün Safibey Eriş İlkokulu’nda Hummalı bir çalışma vardı. İl Milli Eğitim Müdürlüğü aracılığıyla iletişime geçilen Mutluluğun Adresi Derneği gönüllüleri ve köyün öğretmenleri Pazar günü bizim tatil günümüz demeden daha güzel daha Eğitimi Açık daha yaşanabilir bir okul ortamı için iş başındaydılar.

Emeklere Değdi

Dernek üyeleri ve okul öğretmenleriyle yapılan çalışmalar sonunda uzun yıllardır bakımsız kalan Safıbey okul bahçesi ve anasınıfında muazzam işler başarıldı. Anasınıfı neredeyse tamamen yeni baştan yapılırken okulun çevre düzenlemesi için de Duvarlar rengarenk boyanırken bahçe de çiçeklerle ağaçlarla bezendi.Bütün enerjilerini sadece çocuklara daha güzel eğitim ortamları hazırlamak için harcayan mutluluğun adresi Derneği Üyeleri ve öğretmenler akşamın geç saatlerine kadar çalışsalar da günün sonunda tüm emeklerine değecek görüntüler ortaya çıktı.

Safıbey’in Misapirverliği

Velilerin tüm misafirperverlikleri ile hazırladıkları yemekler Dernek üyelerine bir mola verirken onlar da çocuklara hediyelerle karşılık verdiler. İstiklal Marşı okunarak başlayan çalışmalar dernek üyelerinin alkışlar eşliğinde uğurlanması ile sona erdi. Gidenler arkalarında koca bir günün emeğini ve bu rengarenk cıvıl cıvıl görüntüleri bıraktılar.

Erdinç TUNA-Geyvemedya.com

1800 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle