Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 21 Ekim 2014 | Alt Haberler, Geyve, Manşet

Bu Proje Raflardan İner mi….

alifuatpasa-baglarbasi-dogu-girisi-projesi- (1)Dönemin Ulaştırma Bakanına sunulan fakat bir sonuç alınamayan Alifuatpaşa Bağlarbaşı Doğu girişi Projesi Alifuatpaşa ve Bağlarbaşılılar tarafından tekrar gündeme getirildi.

Alifuatpaşa Yatırım Mağduru

Ülkemizin son dönemlerde başlattığı teknolojik değişim ve alt yapı ağı sonrası Adapazarı-Eskişehir Duble yolu, Ankara-İstanbul Hızlı Tren projeleri derken yapılan alt geçitler, kapanan demiryolu geçitleri sonrası mağdur duruma düşen Alifuatpaşa, Bağlarbaşı, Dereköy, Kızılkaya ve Örencik mahallelerinde yaşayan vatandaşlar gözünü tekrar bu projeye çevirdi.

Bakan Yıldırım’a Sunulmuştu

Alifuatpaşa ile Bağlarbaşı bölgesinden yapılacak köprü ile  bölgenin D-650 Karayolu ile bağlantısını sağlayacak bu proje MAPAŞ Şantiye Şefi Ferhun Büyükkeçeli, Hakan Turan ve Sakarya Milletvekili Şaban Dişli’nin danışmanı Okan Çetin tarafından  hazırlatıldıktan sonra ,dönemin  Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım’a Alifuatpaşa Beldesini ziyarete gelince  AK Parti Alifuatpaşa Belde Başkanı İsmail Demir tarafından sunulmuştu..

Akıbeti Merak Ediliyor

Her yağışlardan sonra Bağlarbaşı, Örencik alt geçitlerinde görülen su basmaları ile Hızlı tren seferlerine başlamasından dolayı  kapatılan Alifuatpaşa demiryolu hemzemin geçiti sonrası oluşan sıkıntıları giderebileceği düşünülen bu proje tozlu raflardan iner mi bilinmez ama akıbeti çok merak ediliyor.

Erdinç TUNA-Geyvemedya.com

alifuatpasa-baglarbasi-köprü-projesi-

 

4926 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle