Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 23 Mart 2012 | Geyve, Gündem, Köyler, Manşet, Videolar

Sakarya’nın Geyve ilçesine bağlı Dereköy’de, Sakarya Nehri üzerindeki asma köprünün bir kısmı nehir debisinin yükselmesi sonucu su altında kaldı. Araçların geçemediği köprüden yayalar, tehlikeyi göze alarak geçebiliyor.

Sakarya Nehri’ndeki su seviyesi, karların erimesiyle birlikte yükseldi. Nehrin debisi saniyede 461 metreküpe çıktı. Dereköy’ün D-650 karayolu yla bağlantısını sağlayan 23 yıllık asma köprünün bir kısmı su altında kaldı. Karaya çelik halatla bağlanan, yüzeyi tahtalarla kaplı olan asma köprüden araçlar geçemiyor. Suyun, zaman zaman üzerinden aktığı asma köprüde yayalar, tehlikeyi göze alarak karşıya geçiyor. Köylülerin ‘sırat köprüsü‘ olarak nitelediklerdiği köprüden geçmeye cesaret edemeyenler ise 4 kilometre uzaklıktaki diğer köprüyü kullanıyor.


Kızıyla birlikte köprüden geçen Zeynep Ortaç, Cihan muhabirine yaptığı açıklamada, ağabeyi ve babasının mezarını ziyaret için köye geldiğini belirterek, “Köprüyü kullanmak zorunda kaldık. Her sene böyle oluyor. Karlar eridi mi sular yükseliyor. Köprüden geçerken ölümle burun buruna geliyoruz. Suya kapılıp gittiğinizi düşünsenize. Her an ölümü yaşıyorsunuz. Korkutucu. Geçerken ayaklarımız ıslandı. Yeni bir köprü yapılmasını istiyoruz ama ilgilenen yok.” dedi.
2642 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle