Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 27 Ekim 2011 | Gündem, Manşet, Sağlık, Sakarya, Yaşam

Sakarya’dan Van’a ihtiyaç malzemeleri taşıyan yardım tırları yola çıktı.

Bölgeye, Sakarya Büyükşehir Belediyesi 7, Hendek Belediyesi 7 ve Adapazarı Belediyesi 2 tır gönderdi. Tırlar yola çıktı. Büyükşehir Belediyesi’nin organize ettiği yardımları taşıyan tırlar, İtfaiye Dairesi Başkanlığı’nın bahçesinden uğurlandı.

Uğurlama törenine; Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Fevzi Kılıç, Genel Sekreter İbrahim Pehlivan, SATSO Başkanvekili Ahmet Cevherli, SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş, belediye bürokratları, esnaf temsilcileri ve Sakaryalılar katıldı. Tırlar yola çıkmadan önce kısa bir açıklama yapan Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Fevzi Kılıç, “İnşallah bu yardımlar Vanlı kardeşlerimizin acılarını az da olsa dindirir” dedi.

Bu acıyı iyi biliriz
Fevzi Kılıç, “7.2 şiddetindeki depremle sarsılan Vanlı kardeşlerimize geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Depremde hayatını kaybedenlere Allah rahmet, yakınlarına ve tüm milletimize de sabırlar diliyoruz. Depremden yaralı bir şekilde kurtulan kardeşlerimiz de inşallah en kısa zamanda sağlığına kavuşurlar. Depremin acısını Sakarya olarak biz çok iyi biliriz. O yüzden haberi duyar duymaz hemen çalışmalara başladık. Büyükşehir Belediyesi olarak yardım organizasyonu yaptık. Yardım organizasyonumuza Sakarya Ticaret ve Sanayi Odamız, Terminal esnafımız ve TOPÇA esnafımız büyük destek verdi. Ayrıca birçok esnaf kardeşimiz ve birçok vatandaşımız kampanyamıza katıldı. Biz de Büyükşehir Belediyesi olarak üzerimize düşeni yapmaya gayret ettik. Büyükşehirimizin organizesinde 7 tır dolusu yardım malzemesini Van’a gönderiyoruz. Ayrıca belediyelerimiz de yardım kampanyaları düzenlediler. Hendek Belediyemiz 7, Adapazarı Belediyemiz ise 2 tırı Van’a gönderdi. Yani Sakarya’dan toplam 16 tır Van’a doğru yola çıktı. Yardım malzemelerimizin içerisinde çocuk bezi, bebe büskivüsü, çocuk kabanı, kazak, kadınların ihtiyaç malzemesi, pet şişe su ve battaniye gibi ihtiyaç malzemeleri bulunuyor. Yardımlar Van Valiliği’nin kontrolünde dağıtılacak. İnşallah bu yardımlar Vanlı kardeşlerimizin acılarını az da olsa dindirir” dedi.

Tırlar yola çıktı
Fevzi Kılıç’tan sonra kısa bir açıklama da SATSO Başkanvekili Ahmet Cevherli yaptı. SATSO üyelerinin Vanlıların yanında olduğunu belirten Ahmet Cevherli, “SATSO üyelerimizle istişareler yaptık. Herkes depremle sarsılan Van için bir şeyler yapmak istiyordu. Biz de SATSO olarak birçok ihtiyaç malzemesini Vanlı kardeşlerimize gönderiyoruz. Vanlı kardeşlerimize geçmiş olsun diyoruz. Organizeyi yapan Büyükşehir Belediyemize de teşekkür ediyoruz” diye konuştu. Açıklamaların ardından, tırlar, alkışlar eşliğinde yola çıktı.

1578 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle