Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 22 Mart 2016 | Dünya, Gündem, Yaşam

Belçika’da art arda bombalı saldırılar

Brüksel’den gelen son dakika haberleri dünyayı ayağa kaldırdı!

Brüksel’de art arda düzenlenen bombalı saldırılar tüm dünyanın gözünü yine bu bölgeye çekti. Belçika’nın başkenti Brüksel’deki Zaventem Havalimanındaki patlamalarda 14 ve Brüksel metrosundaki patlamada ise 20 kişi olmak üzere toplam ölü sayısı 34’e yükseldi. Patlamalarda 170 kişi de yaralandı. Saldırıyı IŞİD üstlendi.

Havalimanındaki saldırının intihar saldırısı olduğu kesinleşti. Saldırgan patlamadan önce silahla çevreye ateş açtı. Ayrıca havaalanında Kalaşnikof marka bir tüfek bulunduğu açıklandı. Havalimanında ayrıca patlamamış bir intihar yeleği de bulundu

Brüksel’deki patlamada bir Türk’ün ağır yaralandığı öğrenildi. bombalı saldırılar sonrasında Türk vatandaşlarının yoğunlukta ikamet ettiği ve Türk mahallesi olarak adlandırılan Schaerbeek belediyesinde bir takım polis baskınları düzenlendiği bildirildi.

Belçika Federal Savcılığı, Brüksel’in Schaerbeek bölgesinde yapılan baskınlarda çiviyle güçlendirilmiş patlayıcı, kimyasal madde ve DAEŞ bayrağı bulunduğunu açıkladı.

Brüksel’de meydana gelen patlama sonrası Tüm Avrupa, olay karşısında tek yürek haline gelirken, Türkiye’de yaşanan onlarca saldırı ve bir çok şehit haberine Dünya’nın sessiz kalması ise Türkiye cephesinde tepkilerle karşılandı.

Patlama, sadece Brüksel’de değil tüm Dünya’da büyük yankı uyandırdı. Özellikle patlamanın gerçekleştiği Maalbeek Metro İstasyonu’nun Avrupa Birliği binasının hemen yakınında yer alması, tehlikenin de büyüklüğüne gözler önüne sermiş oldu. Belçika Federel Savcısı Van Leeuw’un yaptığı açıklamaya göre gerçekleşen 3 patlamanın da terör saldırısı olduğunu dile getirdi. The Telegraph, yaptığı haberde bir patlamanın daha meydana geldiğini duyurdu, ancak bu haber resmi makamlarca henüz doğrulanmadı.

Olay sonrasında dikkat çeken konu ise Türkiye’de yaşanan terör olaylarında her hangi bir tepki vermeyen Dünya, Brüksel patlamasından sonra adeta tek yumruk haline gelerek olağanüstü duruma geçtiler. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Ahmet Davutoğlu ise olay sonrası terör olaylarını kınayan açıklamalarda bulundu.

brükselde-patlama-

958 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle