Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 02 Mayıs 2018 | Alt Haberler, Gündem, Manşet, Sür Manşet, Videolar, Yaşam

Botunu Yakalamak İsterken Boğuldu

Sakarya Nehri’ne düşen şahsın cesedi bulundu

Pamukova Gökgöz Mahallesi yakınlarında Sakarya nehrinde balık tutarken kaçırdığı botunu yakalamak için kıyafetlerini çıkarıp nehre atlayan 46 yaşındaki Suat Kara ölü olarak bulundu..

Edinilen bilgilere göre, önceki gün Suat Kara isimli bir kişi, yem balığı tutup satmak için Pamukova ilçesi mevkinden geçen Sakarya Nehri kıyısına indi. Açılmak için yanında getirdiği botu nehre indiren Kara, üstünü değiştirdiği sırada botu nehirde akıntıyla sürüklenmeye başladı. Botu yakalamak isteyen Suat Kara suya dalarak gözden kayboldu.

Sabah saatlerinden itibaren Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), Sakarya Radyo Amatörleri ve Elektronik Haberleşme Teknolojileri Derneği (SAKRAD), Sakarya Afet Bilinçlendirme ve Afete Hazırlama Derneği (S.A.B.A.H), Sakarya Arama Kurtarma Ekibi Derneği (SAKE), Sakarya Arama Kurtarma Derneği (SAKDER) ekipleri arama çalışması başlattı. Arama çalışmalarına Kocaeli Gölcük’ten gelen deniz polisleri de katıldı. Drone ile havadan da devam eden arama çalışmalarının sonuç vermemesi üzerine İlerleyen saatlerde deniz polisleri ertesi gün devam etmek üzere arama çalışmalarını sonlandırdı. Akşam saatlerinde ise çevredeki balıkçıların da yardımıyla AFAD ve SAKRAD ekipleri zodyak botlarla suya ağ gerip tarama yapmak suretiyle çalışmalarına devam etti. Bir süre sonra çalışmalar sonuç verdi, kayıp şahsın cesedi takıldı.

Cenaze sudan çıkarılırken arama çalışmalarını izleyen Kara’nın yakınları gözyaşlarına boğulurken, Suat Kara’nın cenazesi Pamukova İlçe Hastanesi morguna kaldırıldı.

Cenaze sudan çıkarılırken, olayla ilgili inceleme başlatıldı.(pamukovahalk)

6504 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle