Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 30 Haziran 2019 | Alt Haberler, Geyve, Gündem, Manşet, Sakarya, Sür Manşet, üst Haberler, Yaşam

Botla Sakarya Nehrini İnceliyorlar..

Teknik Heyet SAKARYA da…..

Bilecik Şey Edebali Üniversitesi Akademisyenlerinden oluşan ve kendilerine “BİLECİK SAKARYA NEHRİ GÖNÜLLÜLERİ” adını veren teknik heyet, botları ile SAKARYA Nehri üzerinde yaptıkları yolculukta Alifuatpaşa Mahallesinde konuk oldu.

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Coğrafya Böl. Başk. Prof. Nur Fethi Kahraman, Engin Dumlupınar, Üniversitenin Yük. Lis. Öğrencileri ve kameramanlardan oluşan teknik heyet, Sakarya Nehrinin bozulan eko sistemlerine dikkat çekmek amacı ile botla yaptıkları yolculukta Geyve İlçesi Alifuatpaşa Mahallesine ulaştı.

Alifuatpaşa Ortaokulu bahçesinde karaya çıkan heyeti, Geyve Kaymakamlığına vekalet eden Hendek Kaymakamı Orhan Burhan, Belediye Başkan Yardımcısı Remzi Akçay, Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Atilla Vardar, İlçe Müftüsü Rahmi Yiğit ve görevliler karşıladı.

Ekip sorumlusu KAHRAMAN yolculuklarının nedenini açıklayan kısa bir konuşma yaptı. Konuşmasında Özetle; “Bu nehir; Ankara, Eskişehir, Kütahya, Bilecik, Sakarya kent merkezleri ile bunlara bağlı ilçe ve köy yerleşkelerinin kentsel ve endüstriyel atık sularını Karadeniz’e boşaltmaktadır. Atık sular yanında, nehrin havzasında yapılan tarım faaliyetleri ile gelen kimyasallar su kalitesini olumsuz yönde etkilemektedir. Bu gelişmeler, nehrin eko sistemlerini geri dönülemez biçimde bozmuştur.” Dedi.

Konuklara, Geyve Yöresel Ürünler Üretim Merkezinde yemek ikramında bulunuldu. Yemek sonunda konuklar ilçeden ayrıldı.

Namık Cihan/Geyvemedya.com

1756 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle