Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 04 Ağustos 2018 | Alt Haberler, Ekonomi, Geyve, Gündem, Manşet, Sakarya, Sür Manşet, üst Haberler

Borsa Geyve’yi Gezdi…Yatırımlara Devam…

Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya; Sakarya Ticaret Borsası ve Ticaret Borsası başkan ve yönetim kurulu üyelerinin Geyve ziyaretinde “Sadece dünyaca ünlenen ayva meyvemiz ile değil, çileğinden, üzümüne vs. ilçemizde yetişen tüm sebze ve meyvelerine kadar başta tanıtım olmak üzere hem ilçemize, hem bölgemize hem de tüm Türkiye’mize katkı sağlayacak adımları birlikte atacağız” dedi.

Yatırımlar beğenildi

Sakarya Ticaret Borsası heyeti adeta Geyve’ye çıkarma yaptı. Borsa heyetine ilçesinde ki kamu ve belediye yatırımlarını gezdiren Başkan Kaya “üreticiye katkı sağlayacak projelerde güçlü işbirliğimiz sürecek.” dedi.

Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya ilçesinde ki yatırımların tanıtımını ve paydaş kurumlarla diyaloglarını sürdürüyor. Sakarya Ticaret Borsası Meclis Başkanı Avni Uçar, Yönetim Kurulu Başkanı Adem Sarı ve beraberindekileri ilçesinde ağırlayan Başkan Kaya 2 Ticaret Borsamız ile çok güzel bir işbirliğimiz var. Üreticimizin, şehrimizin yararına projelerde işbirliğimiz güçlenerek devam edecek” dedi

Sakarya Ticaret Borsası heyetinin Geyve ziyareti Şehit Kaymakam Muhammed Fatih Safitürk’ün adı verilen Seyir Terası ile başladı. Misafirlerine kadınlar tarafından hazırlanan geleneksel kahvaltı ikramı ile başlayan ziyaret Yöresel Ürünler Üretim Merkezi ile devam etti. Türkiye’de ilk olan sadece kadınların çalışacağı ve geleneksel yöntemlerle üretim yapacak tesisin ziyaretinde Başkan Kaya misafirlerine sunum yaptı. Geyve Yöresel Ürünler Üretim Merkezi’nin sosyal bir döngünün parçası olduğunu aktaran Başkan Kaya “Tesiste geleneksel yöntemler kullanılacak. Sadece kadınlarımız çalışacak. Yetim ve öksüz çocuklarımızın okul harçlıkları verilecek” dedi

NEHİRDE GONDOL SEFASI

Sakarya Nehri’nde gondolların gezeceği rekreasyon projesinin inşaatına geçen heyet, yatırımın hayata geçirilmesiyle oluşacak hareketliliğin ilçeye ve şehre büyük katkı sunacağı fikrinde birleşti. Sakarya Nehri’nde gondol sefasının da yapılacağı projede iskelelerde balık avı, kafe ve restoranda ise huzur içerisinde dinlenmeye imkan verecek tesis Ticaret Borsası heyetinden tam puan aldı. Tarihi Alifuatpaşa Köprüsü’nün ayağında tarım ve tarıma dayalı projeler masaya yatırıldı. Ticaret Borsası Başkanı Adem Sarı markalaşma ve tanıtım sürecinde ki birlikteliğin yeni dönemde de artarak devam edeceğini söyledi. Başkanlar yeni dönemde işbirliğinin güçlenerek devam etmesi hususunda fikir birliğine vararak ziyaret sonlandırdılar.

Ercan DEMİR-Geyvemedya.com

1542 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle