Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 20 Mayıs 2019 | Alt Haberler, Fotoğraflar, Geyve, Gündem, Manşet, Sür Manşet, Videolar, Yaşam

Boğazda İftar Keyfi..

BOĞAZDA İFTAR KEYFİ

Geyveli vatandaşlar Ukba Turizm ile artık geleneksel hale gelen Boğazda İftar organizasyonuyla güzel bir iftar keyfi yaşadı.

Yurt İçi Kültür Turu ile Hac Ümre Organizasyonu yapan Ukba Turizm, Ramazan’a özel düzenlenen turunda Geyveli vatandaşlara İstanbul Boğazında iftar keyfi yaşattı.Yaklaşık 480 misafirin katılımıyla gerçekleştirilen Boğaz da iftar keyfi ve İstanbul turunda konuklar bir hayli keyifli saatler yaşadı.

Geyve’den hareket eden kafile  ilk önce muhteşem silüetiyle Çamlıca Camiini ziyaret etti. Saat 19:30 da yaklaşık 3,5 saat sürecek doyumsuz güzellik ve huzurun ilk anlarını yaşamak için boğaz turu yapacak boğazın incisi Beyez Martı teknesine binildi. İftar öncesi boğaz turunda  rehber  eşliğinde Boğazın  tarihi  zenginliğini  dinleyen misafirler iftar saatine yakın Aziz  Mahmut  Hüdayi  camisinin müezzini  Geyveli  Sabri Durak  hocanın eşsiz kıratını dinleyerek mest oldular.İftardan sonra  ise ezgi sanatçısı Hüseyin Nazım ve eşliğindeki semazen gösterisi gece ye renk kattı.

Ramazan ayının manevi hazzını  doya doya yaşamaya çalışan Geyveliler tekne ile boğaz turu sonrası  Eyüp Sultan’a geçti. Geyveliler  sahur boyunca Eyüp Sultan, Feshane ve Pierre Loti de gezdiler Kafile sahuru ve Sabah Namazını Eyüp Sultan Camiinde eda ederek buraların manevi huzuru ve feyzini yaşadıkları gecenin sabahında doyumsuz güzellik ve manevi zenginliği yaşamanın huzuru ile Geyve’ye döndü

Erdinç TUNA-geyvemedya.com

2415 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle