Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 18 Haziran 2012 | Manşet, Yaşam

Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen Dağ Bisikleti Turları’nın 6’ncısı Doğancıl Orman Gözetleme Kulesi’nde yapıldı.  Bisiklet tutkunları, kilometrelerce pedal çevirdi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin organize ettiği Dağ Bisikleti Turları’na katılan bisikletseverler, bisiklet kontrolü ve kask dağıtımı için sabah 8’de Kentpark Öğretmenevi’ndeki toplanma noktasında buluştu. 63 kilometre mesafedeki başlangıç noktasına bisikletleriyle birlikte götürülen bisikletseverler, saat 10:15’de parkur başlangıcında sürüşe başladılar.

Orman Gözetleme Kulesi’ne kadar 12 kilometrelik zorlu tırmanışı başarıyla tamamlayan katılımcılar saat 12.30’da mola verdiler. Büyükşehir Belediyesi’nin kendilerine sunduğu ikramları tadan katılımcılar, saat 13.45’te dönüş yoluna çıkılarak aynı güzergah takip ederek saat 15:35’de başlangıç noktasına vardı. Bisikletseverler, etkinlikten büyük bir keyif aldıklarını belirtti ve etkinliği düzenleyen Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti.

Yeni etap, Karagöl – Acelle parkuru

Dağ Bisikleti Turlarının yedincisi 24 Haziran 2012 Pazar günü Karagöl – Acelle etabıyla devam edecek. Sürüş başlangıç noktası Karagöl yaylası. Araçla ulaşımın yaklaşık 70 kilometre olduğu parkurun tamamı toprak ve zor bir parkur. Sürüş mesafesi 33.2 kilometre, yükseklik farkı +/- 770 metre olan parkur zorluğu ile dikkat çekiyor ve katılım için Dağ Bisikleti gerekiyor. Karagöl – Acelle Parkuru’nda sürüş keyfi yaşamak isteyenler, Sakarya Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Şube Müdürlüğü’nün 241 20 02 – 241 20 90 no’lu telefonlarından ayrıntılı bilgi alabilirler.

3168 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

Bisiklet Severler Doğancıl’da için 2 Yorum

  1. emre kaya dedi ki:

    ben o yolu düz bisikletle bunlardan daha önce cikarim…

    • rahime gürel dedi ki:

      belediye bu organizasyonu amatör bisiklet kullanıcılarını arttırmak ve bisiklet kulanımını özendirme amaçlı yapıyor. katılım için yalnızca belediyenin sitesinden kayıt yapmak yeterli. gelen kişlerin kim ve ne oldukları sorulmaksızın yalnızca güvenlik için kask dağıtımı yapılıyor. grup kesinlikle yarış yapmıyor. yalnızca gidilen yerlerin keyfine hep beraber varılıyor….

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle